Мобільний додаток

Для чого Україні легалізовувати криптовалюту – нардеп від "Слуги народу"

7.11.2019 р., 13:20

Що таке технології блокчейну та навіщо в Україні легалізувати криптовалюти, в ефірі Українського радіо розповів голова депутатського об'єднання "Блокчейн", народний депутат України від партії "Слуга народу" Олексій Жмеренецький.

Що таке блокчейн?

Блокчейн – це розподілена база даних, копія якої є в кожного її користувача і блоки – це просто записи в цій базі даних. Різниця між звичайною базою даних і базою даних на блокчейн в тому, що в блокчейні кожен наступний запис дописується до вже попередньо існуючих, а не змінює ті дані, які були раніше. Наприклад, порівняємо банківську систему, в якій є рахунки у людей, і криптовалютну блокчейнсистему, наприклад, біткойн. Банківські сервери є в конкретних установах, банках, де в кожної людини є певна комірка пам'яті, куди вписується, скільки у нього є гривень. В блокчейні ця база даних є не в якійсь там банківській установі, її копія є у кожного користувача. І наявність в користувача біткойна посвідчується не тим, що в якійсь комірці пам'яті змінюється цифра, а в тому, що в базу даних дописується інформація про переказ.

Як функціонуватиме державна база даних в рамках технології блокчейн?

База даних буде не в якогось реєстратора чи на державному сервері, до якого мають доступ нотаріуси, які можуть за день стерти дані. Копія бази даних буде у всіх користувачів. Це як пов’язана між собою тотальна база даних, в користувачів якої є електронний цифрових ключ, на зразок електронного цифрового підпису. Для того, щоб здійснити якусь транзакцію чи щось оформити, треба прийти до нотаріуса, щоб він своїм електронним ключем підписав цей запис в системі.

Що таке криптовалюта?

Криптовалюта – це деяка домовлена одиниця вартості, яка функціонує на базі технологій блокчейн. Адже блокчейн може застосовуватись в будь-якій сфері: і для нотаріусів, як посвідчення права власності, і як сховища логістичних транзакцій, і як база даних для валютних операцій. Наразі у світі функціонують тисячі так званих криптовалют, які є певним алгоритмом, щодо якого домовились користувачі, що ці одиниці вартості для них є цінністю. В Україні це також застосовується повним ходом. Аудиторські компанії оцінюють наш ринок криптовалют в 2,5 мільярди доларів. Проблема в тому, що сьогодні не можна звітувати перед податковими органами, заключати договори, відстоювати в судах свої права тим підприємцям, які працюють з цими одиницями вартості.

Критповалюта віртуальна?

Всі валюти в світі є віртуальними. Наприклад, чому гривня має цінність? Тільки тому, що є держава Україна, яка гарантує її зброєю, примусом, боргами населення. Так само з доларом: він гарантується армією США і різними активами, які є у власності держави, яка дотягнеться до кожного і змусить його силою щось робити. В криптовалюті різниця в тому, що немає ніякого силового органу, держави, яка б примушувала когось щось виплачувати. В криптовалюті все тримається на згоді всіх учасників торгів. Цей механізм не може впасти, тому що в ньому задіяні мільйони гравців, мільйони вузлів до всьому світі. Щоб знищити якусь глобальну криптовалюту, треба щоб по всій планеті мільйони серверів незалежних людей, організацій якимось чином знищилися.

Чи можна криптовалюту виводити в готівку?

Так, але зараз це відбувається по-чорному: приходимо ми з вами з телефонами, в нас тут електронні гаманці, ви мені – сумку грошей, а я вам переводжу гроші і ніде нічого не обліковується. Тому задача законопроєкту, поданого до Верховної Ради – аби все стало легально. Аби через банк можна було перерахувати гроші на біржу, яка має ліцензію, біржа перераховує вам крипто валюту і сплачується податок.   

ФОТО: pixabay

Для чого Україні легалізовувати криптовалюту – нардеп від "Слуги народу"

Новини по темі