Мобільний додаток

Члени ЦВК від опозиції зможуть виносити хіба що "сміття з хати" — Леонід Ємець

3.10.2019 р., 19:54

Як працюватиме і наскільки професійним виглядає новий склад ЦВК, запропонований президентом? На цю та інші теми спілкувалися ведучі Українського Радіо з народним депутатом двох попередніх скликань Леонідом Ємцем.

Народний депутат України попередніх 7-го та 8-го скликань Леонід Ємець називає поданий на розгляд парламенту новий склад ЦВК професійним, втім, відзначає включеність комісії у політичні процеси.

"Члени ЦВК після призначення повинні бути аполітичними, тому що їхня робота має забезпечувати єдину функцію — це чесний результат виборів, без будь-яких політичних уподобань чи впливів. Це в теорії. А на практиці ми часто бачимо, що ситуація відбувається таким чином, що є більшість, як правило, провладна на той період, коли формується ЦВК, і меншість, яка носить певну контролюючу функцію. Вони не можуть зупинити якесь рішення, бо в таких пропорціях їх не вистачить навіть для того, щоб зібрати кворум. Тому єдине, що можуть представники від опозиції — це "виносити сміття з хати", розповідати про якісь незаконні оборудки, якщо вони там будуть", — говорить Леонід Ємець.

Він пригадує, що за часів Януковича у ЦВК траплялися випадки, коли окрема позиція навіть одного-двох членів Центральної виборчої комісії могла дуже серйозно перекроїти плани владних сил, які мали абсолютну більшість ЦВК. 

Однак, запропоновані кандидатури в ЦВК, за яких, імовірно, будуть голосувати вже на завтрашньому пленарному засіданні, екснардепа влаштовують:

"Там є професійні особи, навіть від ОПЗЖ. Якби відірвати ЦВК від політичної ситуації, я б сказав, що там нормальний склад. Але у нас неможливо сьогодні в країні будь-який орган відірвати від політичної ситуації", — зазначає Ємець. 

Як буде працювати вся Центральна виборча комісія, — за словами ексдепутата, побачимо на найближчих виборах. 

"Професійності недостатньо для чесного результату. Тут все залежить не від окремих персонажів, загалом від ЦВК, від того, хто буде її керівником. На найближчих виборах, які будуть, ми дізнаємося, чи Центральна виборча комісія відповідатиме тому високому статусу, який має вона нести, чи ні", — говорить Леонід Ємець. 

Нагадаємо, 3 жовтня президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду подання щодо нового складу Центральної виборчої комісії. У списку — 17 кандидатур, з них 12 представників фракції "Слуга народу", двоє висуванців "Опозиційної платформи "За життя" і по одному кандидату від "Батьківщини", "Європейської солідарності" та "Голосу".  

Члени ЦВК від опозиції зможуть виносити хіба що "сміття з хати" — Леонід Ємець

Новини по темі