Мобільний додаток

Питання "Мотор Січі" можуть розглянути на парламентських слуханнях — Михайло Забродський

28.09.2019 р., 11:30

Питання продажу "Мотор Січі" ще не розглядалось на комітеті Верховної Ради України з питань нацбезпеки, проте, якщо ситуація не зміниться, це буде приводом розглянути його на парламентських слуханнях. Про це Українському радіо заявив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, член фракції партії "Європейська Солідарність" Михайло Забродський.

"На жаль, наразі питання укладення цього бізнес-контракту, взагалі продажу "Мотор Січ" на комітеті не розглядалося. І не тому, що це не входить до повноважень комітету, а тому, що певні рухи в цьому напрямку відбувалися без зайвого інформаційного резонансу. Можливо, саме на це й був розрахунок", – розповів Михайло Забродський.

Як вважає народний депутат, проблеми "Мотор Січі" почалися не вчора і не тиждень тому, але останні п’ять років його не продали: "Так, були певні кроки, щоб, можливо, реалізувати цей задум, але в той же час протягом п’яти років цьому здійснити не дали".

"Можливо, на це й був розрахунок, що під час приходу нової команди, поки ніхто не розібрався до кінця, що, де і як, і не все важливе знаходиться під контролем, швидко пропихнути цей контракт і здійснити певні правочини, пов’язані з продажем. Безперечно, це може бути предметом розгляду на комітеті і, якщо й надалі питання стоятиме так гостро, це буде приводом розгляду на парламентських слуханнях", – сказав Михайло Забродський.

Читайте також: Інвестор з Китаю, Росія, дії держави: що не так в історії з заводом "Мотор Січ"?

Нагадаємо, Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження за фактом підготовки до дій, спрямованих на ослаблення держави через руйнування стратегічного підприємства "Мотор Січ". Провадження розслідується за статтею "диверсія" Кримінального кодексу.  

Крім того, в Антимонопольному комітеті повідомляли про розгляд справи щодо купівлі китайською компанією акцій "Мотор Січ".

У серпні американське видання The Wall Street Journal повідомляло, із посиланням на джерела в американській адміністрації, що США намагаються перешкодити покупці китайською компанією українського заводу "Мотор Січ".

Як повідомляється на сайті заводу, історія підприємства почалася у 1907 році. "Мотор Січ" випускає авіаційні двигуни та газотурбінні установки, які є конкурентними на світовому ринку. Продукція підприємства експлуатується на літаках та вертольотах різного призначення більш ніж у 120 країнах світу. 

Фото: zaxid.net

Питання "Мотор Січі" можуть розглянути на парламентських слуханнях — Михайло Забродський

Новини по темі