Мобільний додаток

Місія МВФ їде без заключного проєкту меморандуму, це знижує шанси України отримати програму співпраці — економіст

27.09.2019 р., 11:35

Місія МВФ їде без заключного проєкту меморандуму, це відчутно знижує шанси України отримати програму співпраці з фондом. Про це в ефірі Українського радіо заявив економіст, член Економічного дискусійного клубу Євген Олейніков.

"Головний, поки що, висновок, який зробила місія: вони їдуть без заключного проєкту меморандуму. І це, скажімо так, не знищує повністю наші шанси отримати програму співпраці з МВФ, але відчутно їх знижує. Останнє засідання ради директорів МВФ, на якому така програма може бути затверджена, має відбуватися в листопаді. Фактично, залишається обмаль часу, щоб домовитися попередньо про якісь компроміси з МВФ, дочекатися повернення місії, напрацювати проєкт меморандуму і встигнути його ще погодити у Вашингтоні", — сказав Олейніков.

 

Він наголосив, що, оскільки Україна була готова виконати одну з ключових вимог МВФ, йдеться, в першу чергу, про відкриття ринку землі, заради цього вони МВФ могли поступитися іншими питаннями: "Але питання ПриватБанку — це третина програми МВФ. Якщо вони й погодяться, то має бути якесь окреме рішення, яке також треба буде записувати в меморандум".

 

"Справа ПриватБанку на домовленості з МВФ буде впливати найбільш прямим чином. Річ у тому, що якщо виплачувати компенсацію власникам Привату, то це додаткові навантаження на бюджет. Я просто нагадаю, що один з колишніх власників Привату — пан Коломойський — озвучив, що розмір компенсації, яку він хотів би отримати, складає близько двох мільярдів доларів. А уся програма МВФ, про яку зараз йде мова, складає біля шести мільярдів доларів. Тобто розмір компенсації — це третина програми. Чесно кажучи, МВФ навряд чи погодиться на такий підхід", — зазначив Євген Олейніков.

 

Читайте також інтерв'ю: Валерія Гонтарева про підпал будинку, можливу повторну націоналізацію ПриватБанку і Коломойського

 

Місія МВФ працювала в Києві з 12 до 26 вересня. Як ідеться у підсумковій заяві місії, Україна і Міжнародний валютний фонд продовжать обговорення нової трирічної програми розширеного фінансування в найближчі тижні.

 

Олігарх Ігор Коломойський раніше заявляв, що він не хоче повертати націоналізований "ПриватБанк", а прагне, щоб йому повернули капітал у два мільярди доларів. Зараз у суді триває розгляд справи щодо законності націоналізації "ПриватБанку".

Фото: liga.net

Місія МВФ їде без заключного проєкту меморандуму, це знижує шанси України отримати програму співпраці — економіст

Новини по темі