ДругаРіка

Україні не потрібна нова програма з МВФ — ексміністр фінансів Ігор Уманський

19.09.2019 р., 15:44

Україна не має потреби у новій програмі з Міжнародним валютним фондом. Про це в ефірі Українського радіо заявив колишній в.о. міністра фінансів, економіст Ігор Уманський.

"Міжнародний валютний фонд — це кредитор останньої надії. Коли жоден з інших кредиторів не хоче, не може допомогти, тоді країна звертається до МВФ.  На сьогодні макрофінансова ситуація в країні стабілізована з 2015 року. Ми спокійно виходимо на зовнішні ринки, залучаємо значні ресурси на внутрішньому ринку. При цьому попит на боргові зобов’язання держави у вигляді облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) (як гривневих, так і валютних) суттєвий, і проблем немає", — зазначив Ігор Уманський.

Колишній в.о. міністра фінансів переконаний, що "у тому стані, в якому є публічні фінанси, потреба у кредиторі останньої надії дуже сумнівна".

"Сам факт звернення до Міжнародного валютного фонду за новою програмою, тим паче довгостроковою, був сприйнятий інвестиційним світовим товариством не так, як очікувала діюча влада і новопризначені міністри. Вона була сприйнята з точністю до навпаки. Для них це прозвучало сигналом, що Україна неспроможна самостійно впоратися з ситуацією, неспроможна забезпечувати фінансування свого дефіциту через публічні інструменти, через роботу з ринком", — прокоментував економіст.

"Потреби у новій програмі з Міжнародним валютним фондом, на моє глибоке переконання, на сьогоднішній день Україна не має", — додав він.                                                                    

Зазначимо, представники Міжнародного валютного фонду перебувають з візитом у Києві до 24 вересня.

На фото — Ігор Уманський

Україні не потрібна нова програма з МВФ — ексміністр фінансів Ігор Уманський

Новини по темі