Мобільний додаток

Зеленський заявив про готовність обміняти росіянина Вишинського на українського політв'язня Сенцова

19.07.2019 р., 12:12

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Київ готовий звільнити головного редактора "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського, якщо Росія одночасно звільнить українського кінорежисера, політв'язня Олега Сенцова.

Про це Зеленський заявив в коментарі журналістам під час відвідування Міністерства оборони сьогодні, 19 липня, повідомляє Офіс президента.

"Якщо ми говоримо про добру волю, і ми дійсно бажаємо, щоб це сталося найближчим часом, ми готові Вишинського поміняти. Сенцов — це як приклад. Ми готові поміняти на Сенцова, але це — не розмінна монета", — зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що кінцевою метою України є повернення з РФ всіх утримуваних там українців.

Відповідаючи на уточнююче питання про те, чи готовий Київ першим звільнити Вишинського і чекати у відповідь кроку з боку РФ, Зеленський заявив, що звільнення має відбутися одночасно.

При цьому Глава держави наголосив, що питання обміну між Києвом і Москвою не поширюються на захоплених в кінці минулого року в районі Керченської протоки 24 українських військових моряків: їх РФ повинна передати за рішенням суду.

Нагадаємо, подібну позицію висловила і заступниця міністра закордонних справ, яка вважає, що моряків повинні просто відпустити, а не обмінювати на злочинців. 

Фото: 24 канал

Зеленський заявив про готовність обміняти росіянина Вишинського на українського політв'язня Сенцова

Новини по темі