Що станеться з домашніми СЕС через законопроект про "зелений тариф" — пояснює експерт

Що станеться з домашніми СЕС через законопроект про "зелений тариф" — пояснює експерт

Про те, як новий закон щодо “зеленого тарифу" вплине на малий бізнес та що насправді за ним ховається, говорили в ефірі Радіо Культура в програмі Еко-life з експертом з кліматичної та енергетичної політики ГО "Екодія" Олегом Савицьким.

Ведучі:

Майя Манько

Верховна Рада у квітні схвалила законопроект про "зелений тариф" із правкою, яка скасовує цей тариф для домашніх сонячних електростанцій, встановлених на землі. Тобто "зелений тариф" отримають ті власники СЕС, хто встановить сонячні панелі на дахах чи фасадах будинків.

Також законопроект дозволив збільшити максимальну потужність домашніх сонячних електростанцій з 30 до 50 кВт. Умова почне діяти з 2020-го року.

Цю правку критикують багато фахівців енергетичної галузі. Вони вважають, що заборона розміщувати СЕС негативно вплине на збільшення кількості домашніх сонячних електростанцій. Натомість, ці зміни вигідні власникам великих комерційних СЕС.

"Дуже багато дискусій і ґвалту від того, що не зовсім правильно було прокомуніковано ті зміни, які по факту відбуваються. Одночасно буде збільшення потужності дозволене для приватних домогосподарств до 50 кВт. І дійсно, якщо ви будуєте лише сонячну електростанцію і хочете підключитися до "зеленого тарифу", то, згідно  з законодавством, сонячні установки ви можете розташовувати тільки на дахах споруд на вашій ділянці", — зауважив Олег Савицький.

Читайте також: Рябчин: заборона на наземні сонячні панелі для домашніх СЕС є несправедливою, це треба виправляти

"Але, також цим законом передбачена можливість підключення комбінованих електростанцій приватних за "зеленим тарифом". Тобто, якщо у вас вітрова установка і сонячна установка на одній ділянці, то ви можете підключитися за "зеленим тарифом". І також вам дозволено будувати частину цих потужностей на землі, якщо вони балансуються тим, що у вас є друга частина генерації, яка забезпечується за рахунок вітру", — додав він.

На думку експерта, малий бізнес не програв від цього законопроекту:

"Приватні господарства і навіть не бізнес, а проста людина, в кого є садиба і 10 тисяч доларів — може поставити сонячну електростанцію або вітряк в себе на ділянці".

Весь ефір слухати тут

Фото pixabay.com