Мобільний додаток

Глава МЗС Клімкін заявив, що йде у "політичну відпустку"

1.07.2019 р., 14:36

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що припиняє працювати на посаді глави МЗС та йде у "політичну відпустку".

Про це він повідомив у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook.

"Незалежно від того, яке рішення і коли прийме Рада щодо моєї відставки, я прийняв рішення піти у відпустку. Вважаю, що це буде чесно і правильно. Але не просто у відпустку, а в політичну відпустку",  — заявив Клімкін.

Він також наголосив, що Україна не потрапила у російську пастку в ситуації із вимогами Росії щодо звільнення захоплених українських моряків.

"Ми всі говоримо одним голосом, вимагаючи у Росії негайного і безумовного звільнення всіх наших моряків, політичних в’язнів, всіх заручників. Але одночасно розуміємо, яку пастку нам намагалася підлаштувати Росія, зганьбити наших моряків, вдавати, що вони скоїли якісь злочини, судити їх за російськими законами, фундаментально послабити нашу позицію щодо окупованого Криму, фундаментально послабити нашу позицію щодо судових позовів, за якими Росія муситиме заплатити мільярди", —  сказав міністр.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради України у закордонних справах планував розглянути питання про звільнення глави Міністерства закордонних справ України Павла Клімкіна 1 липня.

Верховна Рада 6 червня не проголосувала за відставку міністра закордонних справ Павла Клімкіна. За його відставку проголосували лише 137 народних депутатів. Заяву самого Клімкіна депутати також не схвалили — вона отримала 141 голос.

Президент України Володимир Зеленський 30 травня вніс до Верховної Ради України подання про звільнення з посади міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, Степана Полторака — з посади міністра оборони України, а також Василя Грицака з посади Голови Служби безпеки України. Також зазначається, що в Адміністрації президента готуються матеріали щодо звільнення Юрія Луценка з посади Генерального прокурора України.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час урочистого засідання з приводу інавгурації попросив Верховну Раду звільнити з посад голову Служби безпеки України Василя Грицака, генерального прокурора України Юрія Луценка та міністра оборони України Степана Полторака. 

На фото — Павло Клімкін, REUTERS

 Глава МЗС Клімкін заявив, що йде у "політичну відпустку"

Новини по темі