Мобільний додаток

Президент запропонував знизити прохідний бар’єр у парламент до 3%

21.05.2019 р., 13:40

Президент України Володимир Зеленський під час консультації з лідерами фракцій запропонував скасувати мажоритарну систему та знизити прохідний бар’єр у парламент до 3 відсотків.

Про це під час брифінгу  заявив співголова депутатської групи "Відродження" Віталій Хомутиннік.

"Президент запропонував змінити закон про вибори народних депутатів і внести кілька правок, внести короткий законопроект із кількома правками. Перша правка — скасувати мажоритарну систему. Друга правка — знизити прохідний бар'єр до 3%", — сказав Хомутиннік.

За чинним виборчим законодавством Верховна Рада складається із 450 народних депутатів. 225 із них обираються за партійними списками, решта 225 — на мажоритарних округах. До парламенту потрапляють партії, які отримують на виборах 5% голосів.

Як повідомлялось сьогодні раніше, очільнику Радикальної партії Олегу Ляшку президентська охорона не дозволила транслювати у прямому ефірі консультації президента України Володимира Зеленського з лідерами фракцій.

Нагадаємо, 20 травня у Верховній Раді відбулась інавгурація новообраного Президента України Володимира Зеленського. На урочистому засіданні Зеленський склав присягу українському народові та офіційно став президентом України та оголосив про розпуск Верховної Ради 8-го скликання.

На фото — зустріч Президента України Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради та парламентських фракцій, president.gov.ua

Президент запропонував знизити прохідний бар’єр у парламент до 3%

Новини по темі