Паспортизація Росією мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей підриває суверенітет України. Це повідомляється у спільній заяві восьми країн-членів ЄС, які входять до складу Ради безпеки ООН. Заяву було виголошено 25 квітня у Нью-Йорку, підписали її Німеччина, Франція, Великобританія, Польща, Бельгія, Швеція, Італія та Нідерланди — передає Голос Америки.
"Підписання Президентом Російської Федерації указу, який дозволяє, зокрема, особам, які постійно проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей України, подавати заявки на отримання російського громадянства у спрощеному порядку, підриває суверенітет України", — йдеться у заяві.
Також відзначається, що дані райони є невід'ємною частиною української території.
"Полегшення отримання російського громадянства для українських громадян, що проживають там, суперечить цілям і духу Мінських угод", - наголошують автори заяви.
Читайте також: Видача паспортів свідчить про те, що Росія готується до повернення окупованих територій Україні — експерти
Підписанти висловили сподівання, що Росія утримуватиметься від будь-яких дій, які ставлять під загрозу реалізацію Мінських угод і перешкоджають повному відновленню українського урядового контролю над тими сферами, які передбачені угодами.
У заяві є заклик до Росії припинити фінансову та військову підтримку сепаратистів, а всі сторони — виконувати зобов’язання, передбачені Мінськими угодами.
Після анексії Росією Криму у квітні 2014 року на частині Донбасу почався військовий конфлікт. Відтоді на території частини Луганської і Донецької областей проводитися антитерористична операція, а з травня 2018 року — операція Об'єднаних сил.
Україна звинувачує Росію у причетності до цього конфлікту і визнала її країною-агресором, проте Москва не визнає, що її військові перебувають на окупованій частині Донбасу.
За даними ООН, в результаті збройного конфлікту на Сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року загинули близько 13 тисяч людей.
У серпні 2008 року розпочалася російсько-грузинська війна. Росія ввела свої війська на територію Південної Осетії. У Кремлі назвали це операцією з "примусу Грузії до миру". До цього конфлікту Росія видала жителям Південної Осетії і Абхазії свої паспорти.