Мобільний додаток

Дизайнер Христина Патик: багатошаровість, яка є трендовою, співзвучна з етнікою

12.02.2019 р., 18:08

У цьому сезоні трендовою є багатошаровість, яка співзвучна з етнічним дизайном. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" власниця бренду "живого одягу" "Зерно" Христина Патик розповіла, як бути одягненим одночасно еко- і етно- і при цьому виглядати сучасно.

Ведучий:

Роман Коляда

Як бути одягненим одночасно еко- і етно- , виглядати при цьому сучасно і не витратити останні гроші? Це можливо?

— Всі ці чинники відповідають нашій концепції, яку ми сповідуємо і втілюємо у світ. ми міксуємо етнічний одяг з сучасними трендами. Ми стаємось робити наш одяг не театральним, а ужитковим, аби його можна було запросто інтегрувати у свій сучасний гардероб і міксувати речі між собою.

Коли я чую словосполучення "сучасний тренд"  і час від часу я бачу переважно кутюрні покази, де люди одягають на себе таке, що мені б у страшному сні не наснилося. То як бути модним?

— З цим треба спокійніше. Тому що те, що ти бачиш на подіумах, і за голову хапаєшся це абсолютно нормально, але це не означає, що тепер так модно і тепер так ходити. Подіум — це завжди шоу, це завжди показ, це завжди щось трохи більше, трохи гіперболізовано, ніж воно потім транслюється вже у мас-маркет і в більш такі "носибельні" тренди. Тому воно не може подобатися всім. Це так само, як далеко не всі хочуть слухати класичну музику.

Є речі, які відносяться до високого мистецтва, і якщо вони комусь не подобаються, то це не применшує їхньої цінності. Я дизайнер і я так бачу. Кожен дизайнер бачить саме так, як він бачить. І саме вони здають якісь певні тренди.

Наприклад, у цьому сезоні трендовою є багатошаровість, що, до речі, дуже співзвучно з етнічним дизайном. І багатошаровість у дизайнерів може проявитись такими багато-багатошаровими костюмами і образами, що, звісно, так  у реальному житті одягатися не буде. Але ця концепція задає тренд, і коли потім ти будеш бачити на вулиці дівчат, киї поверх штанів одягають сукню чи спідницю чи це буде, наприклад, дві спідниці, одна довша, а інша — коротша, і у цьому буде виражатися багатошаровість, то це буде виглядати навіть дуже симпатично та цілком допустимо.

На фото: власниця бренду Христина Патик, facebook.com/zernoua

Тобто це не буде виглядати як склероз, що вона забула щось зняти?

— Ні. Це буде виглядати як етнічний стрій, зокрема, ми говоримо про український стрій. Він і передбачає цю багатошаровість. Спочатку жінка одягала нижню сорочку, потім одягалася запаска, зверху міг одягатися фартух, наприклад, зверху вдягався кіптар, сердак, а потім ще ґуґля. Оскільки ми опираємось на концепцію етнічного строю, то у нас також проявлена ця багатошаровість.

Щодо гармонізації жінки за допомогою одягу? Яка межа у цьому?

— Коли я одягаю спідницю, надто довго спідницю, я відчуваю себе жіночною. Я вже не хочу так швидко бігати. Мені хочеться бути більш статичною, вирівняти плечі. Мабуть, у тому таки щось є. Якщо жінка постійно ходить у чоловічому образі і вона не є близька до землі, не черпає енергію з землі, відповідно вона починає обрізатися від цієї енергії і у неї, як наслідок, можуть бути хвороби.

Екологічний — це який?

— Зазвичай, коли ми говоримо про одяг, переважна більшість людей думає, що екологічний — це зроблений з натуральних матеріалів. Вона не є хибною, але також є такий аспект як довговічність дизайну. Людство займається надспоживанням. Люди купують речей більше, ніж вони їх потребують і більше, ніж вони можуть зносити.  Якщо ти купуєш річ, яка через кілька місяців вийшла з моди або з ладу, ти просто її викидаєш, чим забруднюєш землю. Це не є екологічно.

Якщо говорити про те, що речі пошиті якісно, з добротних матеріалів і довговічні з точки зору дизайну, не виходять з моди, і тобі не хочеться їх позбутися, а хочеться залишити на довго, то в цьому також є великий аспект екологічності.

Повторне використання речей, наприклад, купувати у секонд-хенді — це абсолютно не соромно, нормально і це теж екологічно. А є деякі дизайнери, які навіть роблять цілі колекції з такий речей, які перешиті, і в цьому теж є певна фішка, і є люди, які свідомо це купують.

Етно — це який?

Важливим є питання смаку. Може бути і багато вишивки, і мало. Якщо, наприклад, це репліка якоїсь давньої сорочки, що означає, що ми повністю відтворили силует, кольористику й орнаменти, то це прекрасно. Якщо ми зробили свою авторську інтерпретацію, як ми часто робимо, то ми беремо або орнамент, або кольористику, або силует і ми можемо зробити, наприклад, сорочку етнічного крою, але без будь-якої вишивки, і тоді вона має більше варіантів ужитковості.

Прослухати повну версію. 

На фото: власниця бренду одягу Христина Патик, facebook.com/zernoua

Дизайнер Христина Патик: багатошаровість, яка є трендовою, співзвучна з етнікою

Новини по темі