Мобільний додаток

Конгрес США запропонує Трампу альтернативу стіні, аби уникнути "шатдауну"

12.02.2019 р., 10:58

Законодавці конгресу США досягли згоди щодо можливого бюджету на 2019 рік з виділенням коштів на посилення безпеки кордонів, аби уникнути так званого "шатдауну" (зупинки роботи уряду).

Про це пише видання The Hill.

"Ми провели хороший вечір. Ми досягли принципової згоди щодо внутрішньої безпеки а також підготували шість інших законопроектів", — заявив журналістам представник Республіканської партії Річард Шелбі у присутності сенатора-демократа Патріка Лі, а також представників конгресу від обох партій Ніти Лоуї та Кей Грейнджер, які очолюють комітети з асигнувань Сенату й Палати представників.

За даними видання, законопроект передбачатиме виділення 1,375 мільярда доларів для фізичних бар'єрів вздовж 55 миль кордону США з Мексикою в секторі долини Ріо-Гранде. Ці бар'єри не мають бути побудовані з бетону.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп вимагав 5,7 мільярда доларів на прикордонну стіну США та Мексикою.

Читайте також — Толстов про шатдаун в США: бачити в цьому якусь критичну небезпеку не варто

Нагадаємо, раніше Трамп заявляв, що не виключає нового "шатдауну", якщо законодавці не приймуть закон щодо виділення коштів для будівництва стіни на кордоні між США і Мексикою. Він оцінював шанси новоствореної групи з 17 законодавців укласти таку угоду 50 на 50.

Як повідомлялося, з 22 грудня в США тривав так званий "шатдаун" — часткове припинення роботи урядових організацій. Уряд було позбавлено фінансування через те, що Сенат відмовлявся схвалити новий бюджет, який передбачав виділення коштів на загороджувальний бар'єр вздовж кордону. Дональд Трамп відмовлявся підписувати бюджет без цієї статті витрат.

Будівля Конгресу США, джерело gettyimages

Конгрес США запропонує Трампу альтернативу стіні, аби уникнути "шатдауну"

Новини по темі