Мобільний додаток

Росія знову відмовилася від проведення засідання ТКГ зі звільнення заручників — Геращенко

17.01.2019 р., 16:35

Російська сторона відмовилася від проведення спільного засідання Тристоронньої контактної групи і гуманітарної підгрупи в Мінську щодо звільнення заручників і політв'язнів Кремля.

Про це повідомила представник переговорів у гуманітарній підгрупі ТКГ у Мінську Ірина Геращенко у Facebook.

"У 2018 я направила 13 офіційних звернень до представників РФ, особисто до Б. Гризлова, з пропозицією передати 23 росіян в обмін на українців- політв'язнів Кремля, з конкретними прізвищами, списками і заявами, проханнями самих засуджених росіян до Путіна. На жоден наш лист нам не надали жодної відповіді. Двічі за цей місяць ми звернулися до модераторів ОБСЄ з вимогою провести спільне засідання ТКГ і гуманітарної підгрупи з одного питання: звільнення заручників, передачі росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Сьогодні Б. Гризлов відмовився і від цієї ініціативи", — написала вона.

За словами Ірини Геращенко, це означає відмову Росії від своїх громадян та й відверто брутальну поведінку учасників груп від РФ, які блокують звільнення заручників і політв'язнів, нехтуючи елементарними нормами дипломатичного протоколу.

"Поведінка представників Кремля задає тон поведінки і їх маріонеток з ОРДЛО, які відверто блокують всі пропозиції України по звільненню заручників. Доходить до відвертого абсурду. На гуманітарній підгрупі представники ОРДЛО сьогодні то стверджували, що не отримували ніяких списків, які ми неодноразово надсилали наприкінці минулого року. А потім згадали, що таки отримали й заявили, що "листи не відкриваються", — додала Геращенко.

На її думку, установка Кремля — блокувати все до виборів в Україні.

Як повідомлялося раніше, українська сторона Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі готова до обміну заручниками та погодиться на будь-які форми і формати обміну, аби тільки розморозити це питання.

27 грудня росіяни заблокували цю пропозицію, категорично відмовившись навіть від проведення скайп-конференції з питань звільнення заручників.

Нагадаємо, що 19 грудня 2018 року на переговорах гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи в Мінську російська сторона вкотре відмовилася від усіх пропозицій української сторони щодо обміну полоненими. Наприкінці минулого року так і не відбулося зрушень у питанні звільнення українських політв'язнів та заручників Кремля.

Росія знову відмовилася від проведення засідання ТКГ зі звільнення заручників — Геращенко

Новини по темі