Мобільний додаток

Ілля Несходовський: Відбудеться перерахунок мінімальної та максимальної пенсій

12.06.2018 р., 20:05

Пенсійний фонд України з 1 липня здійснить перерахунок пенсій у зв'язку зі зростанням соціальних стандартів та зміни максимальної пенсії, яка визначається на рівні десяти прожиткових мінімумів. Кому і наскільки зростуть пенсійні виплати, розповів в ефірі Українського радіо в програмі “Сьогодні. Ввечері” директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський:

Працюючим пенсіонерам автоматично перераховуються пенсії, виходячи з їхнього стажу і виходячи з того розміру заробітної плати, який у них є на цей момент. Тобто перерахунок здійснюється автоматом щомісячно. Якщо раніше, якщо ви працюючий пенсіонер, ви повинні були подати інформацію про розмір своєї заробітної плати зі сплачених вами страхових внесків. І тільки після цього Пенсійний фонд здійснював перерахування. То зараз вони автоматично отримують інформацію.

Тепер перераховується пенсія непрацююючим пенсіонерам, але теж не всім?

Буде перераховуватися, формула відома, не всім, а лише двом категоріям. Перша категорія - хто отримує мінімальну пенсію. Враховуючи, що соціальні стандарти піднімаються, відповідно, з 1.07 піднімуться і мінімальні пенсії, які ці люди будуть отримувати, з одного боку. А з іншого боку, у нас поріг максимальної пенсії також збільшується. Відповідно, ті люди, які мали розрахунок на більшу пенсію, також буде збільшуватися розмір їхніх пенсій.

Є ще одна категорія пенсіонерів, яких це теж вочевидь стосуватиметься. Йдеться про надбавки, які прив'язані до розміру мінімальної пенсії. Наприклад, якщо у вас є понаднормовий стаж, то ви отримаєте надбавку в розмірі за кожен рік, здається, по одному відсотку від мінімалки.

Так, звичайно. Тим, у кого прив'язано, буде збільшено пенсію. Це планове зростання. Це не якесь зростання, виходячи з якихось норм. Поки що на цей момент суттєвих змін у пенсійному забезпеченні не передбачається. Якщо не рахувати, що зміна пенсій для військовослужбовців і міліціонерів має бути проведена законом, а не перерахунком.

Тобто їх це не стосуватиметься?

По-перше, дуже багато пільгових пенсій вже відмінено. Якщо ви отримували, то вже отримаєте відповідний розмір. Але призначення їх не буде, як відбувалося раніше. Я хочу сказати, що щодо військовослужбовців і пенсіонерів Міністерства внутрішніх справ відбулося певне викривлення цієї формули. Вона і об'єктивна, і суб'єктивна. Об'єктивна вона все-таки тому, що вони не сплачували страхові внески. Відповідно, це за рахунок держави. А суб'єктивна вона тому, що це все-таки поламана фактично та формула, яка була започаткована для всіх. І по цій формулі їм перерахунок буде відбуватися, по-перше, заднім числом, а по-друге, виходячи з діючої ставки, яка на сьогоднішній день існує.

Ілля Несходовський: Відбудеться перерахунок мінімальної та максимальної пенсій

Новини по темі