Мобільний додаток

МОЗ планує оптимізувати календар щеплень

24.04.2018 р., 16:11

Міністерство охорони здоров'я планує врегулювати використання комбінованих вакцин для проведення вакцинації дітям першого року життя і скасувати щеплення, які не мають доказів ефективності.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Такі зміни календаря профілактичних щеплень передбачені у проекті відповідного наказу, розміщеного на сайті відомства для громадського обговорення.

Проект розроблений для оптимізації чинного календаря профілактичних щеплень і підвищення охоплення вакцинацією проти вакцинокерованих інфекцій, зокрема гепатиту В.

Оптимізація календаря щеплень передбачає, зокрема, перенесення вакцинації другої дози щеплення проти гепатиту В з першого на другий місяць життя дитини і використання комбінованої вакцини з компонентами проти дифтерії, коклюшу, правця, гемофільної інфекції типу b та гепатиту В.

Автори проекту наказу зазначають, що використання комбінованих вакцин доцільне з економічної та з медичної точки зору, оскільки значно зменшує кількість відвідувань закладів охорони здоров'я, завантаженість кабінетів щеплень і медичного персоналу, збільшує кількість дітей, щеплених своєчасно, знижує парентеральне навантаження і стрес від щеплення у дитини.

Водночас проект наказу передбачає припинення ревакцинації вакциною проти туберкульозу в сім років відповідно до рекомендацій ВООЗ, згідно зі схваленою Кабміном концепцією Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки, проект якої погодила Національна академія медичних наук.

Проект наказу узгоджується з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) щодо оптимізації календарів профілактичних щеплень.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров'я планує створити 25-відсотковий буферний запас вакцин, який буде закуплено один раз, щорічно він тільки оновлюватиметься з нових постачань. Щоб термін придатності вакцин не закінчувався до їх використання, буферний запас оновлюватиметься з нових постачань.

Раніше Кабмін затвердив нову методику розрахунку потреби в препаратах для імунопрофілактики, що передбачає створення буферного резерву вакцин в обсязі 25%.

Нову методику розрахунку розроблено за допомогою ВООЗ і Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Новини по темі