Мобільний додаток

МОЗ запровадить "електронний рецепт" у 5 регіонах

13.03.2018 р., 11:29

Міністерство охорони здоров'я після квітня 2018 року планує ввести в дію послугу "електронний рецепт".

Запровадження такої послуги відбудеться в рамках програми "Доступні ліки" і планується у 5 регіонах України, повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик, пише Укрінформ.

За його словами, після квітня 2018 року заплановані пілотні проекти по запуску "електронного рецепту". Планується, що їх запустять у п'яти регіонах України, зокрема у місті Бахмут.

"Функція буде розширюватись по тих закладах, які будуть долучатись до нової системи охорони здоров'я. Дуже важливо, що сюди постійно будуть додаватись нові ліки від різних захворювань. У першу чергу - тих захворювань, які лікуються на амбулаторній ланці", - заявив Ілик.

"Власне у всіх державах, які повертають вартість ліків, в першу чергу йдеться про ті ліки, які використовують на амбулаторному прийомі. Не лікуючись в лікарні, а коли ти приходиш у поліклініку", - додав він.

Також Ілик нагадав, що до програми "Доступні ліки" у 2018 році включать препарати від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та необхідні для здоров’я матері та дитини під час вагітності.

"Ми вже підготували законодавчий проект для того, щоб його ухвалив уряд. Це що стосується захворювань шлунково-кишкового тракту, хронічних захворювань, в тому числі виразкової хвороби, це депресії, це захворювання, які пов'язані з анемією у вагітних", - сказав він.

Нагадаємо, у квітні минулого року стартувала програма МОЗ "Доступні ліки" з роздачі ліків безкоштовно або з невеликою доплатою. Вона передбачає забезпечення необхідними ліками хворих на діабет, астму та серцево-судинні захворювання.

Новини по темі