Мобільний додаток

Програма "Доступні ліки" відновила роботу в усіх областях

20.02.2018 р., 13:15

У більшості аптечних установ-учасників програми "Доступні ліки відновлено реалізацію програми реімбурсації лікарських засобів.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров'я України, пише Інтерфакс.

"У всіх регіонах країни місцева влада вже направили кошти кінцевим розпорядникам та уклала 90% нових договорів із аптечними установами. Зараз отримати ліки за програмою можна в 6,240 аптеках по всій країні", - зазначили у відомстві.

З аптеками-учасниками програми у Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Кіровоградській, Луганській, Львівській і Миколаївській областях переукладено угоди. У кількох областях зросла кількість таких аптек: у Житомирській (на 54 аптечні установи), Харківській (на 36), Полтавській (на 22), Чернігівській (на шість), Чернівецькій (на п'ять), Київській (на одну).

"Незважаючи на проблеми з реалізацією програми у січні, пацієнти отримали ліки за більш ніж 439 тис. рецептами на суму близько 16,3 млн грн", - зазначає МОЗ.

Раніше повідомлялося, що в більшості областей реалізацію програми реімбурсації припинено через несвоєчасний розподіл місцевою владою коштів, виділених на програму. Станом на 23 січня 2018 роки лише Чернігівська та Полтавська області спрямували кошти кінцевим розпорядникам.

Згідно з інформацією Державної казначейської службою України, в січні області використовували лише 10% коштів, передбачених на відшкодування вартості препаратів: 8,2 млн грн з передбачених 83,3 млн грн.

Програма відшкодування вартості ліків для серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу стартувала в Україні 1 квітня 2017 року. Наа сьогодні реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, містить 239 препаратів 48 виробників, 18 з них - вітчизняні.

Попередня редакція налічувала 198 препаратів 43 виробників.

З держбюджету України на 2018 рік виділено 1 млрд грн на фінансування програми реімбурсації.

Новини по темі