Мобільний додаток

Forbes вперше представив рейтинг криптовалютних мільярдерів

7.02.2018 р., 18:01

Американський фінансово-економічний журнал Forbes опублікував перший у своїй історії рейтинг бізнесменів, які зробили свій стан з пов'язаною з торгівлею криптовалютами сфері.

Про це повідомляє РБК.

Так, в рейтинг потрапили лише 19 осіб, розмір капіталів яких становить від 350 млн доларів до 8 млрд. Проте в Forbes зазначили, що їх рейтинг може не дуже точно відображати дійсність. "Ми майже впевнені, що пропустили деяких людей і що деякі з наших оцінок можуть бути далекі від істини", - прокоментував звіт головний редактор Forbes USA Рендалл Лейн.

Лідером рейтингу Forbes названий засновник криптовалютной платформи Ripple Кріс Ларсен, його стан оцінюється в 7,5-8 млрд доларів. За даними журналу, йому належить близько 5,2 млрд емітованих Ripple токенів XRP, біржова вартість кожного становить приблизно 0,7 долара. На другому місці в рейтингу співзасновниця платформи Ethereum Джозеф Лубін. Його статок складає як мінімум, 1 млрд доларів. Третє місце зайняв засновник і глава криптовалютной біржі Binance Чанпен Джао. За оцінками експертів Forbes, він всього за кілька місяців заробив 1,1-2 млрд доларів. Приблизно таким же капіталом (від 900 млн до 1,1 млрд доларів) володіють брати Тайлер і Кемерон Уінклвосси, вклали в 2012 році в купівлю біткоінів частина відсуджених у Марка Цукерберга 65 млн.

Крім того, у рейтингу виявився росіянин Віталік Бутерін - стан співзасновника Ethereum оцінюється в 400-500 млн доларів. Стан співзасновника компанії BitFury Валерія Вавілова Forbes оцінив в 500-700 млн доларів.

У рейтинг Forbes увійшов голова криптовалютной біржі Coinbase Брайан Армстронг, співзасновник блокчейн-стартапу Bloq Метью Рожак (від 0,9 - 1 млрд доларів), ще один співзасновник Ethereum Ентоні Ді Іоріо (від 0,75-1 млрд), глава Bitcoin Foundation Брок Пірс і глава Galaxy Digital Майкл Новограц (від 0,7 - 1 млрд).

Також у рейтингу - голова Block.one Брендан Блюмер і основний розробник проекту Ден Ларімер, колишній глава Ethereum Чарльз Хокінсон, нинішній глава Ripple Бред Гарлінгхаус, голова Digital Currency Group Баррі Сілберт, інвестор Тім Дрейпер і виконавчий директор південнокорейської фінтех-компанії Dunamu Сон Чжі-Хьюн.

Нагадаємо, список російських олігархів з незасекреченной частини "кремлівського доповіді", оприлюдненого США 30 січня, складений на основі рейтингу 200 найбагатших бізнесменів Росії за версією Forbes.

Новини по темі