Мобільний додаток

Аналітик Артем Давиденко: "Нелегальна торгівля на Донбасі попри всі заборони є"

29.11.2017 р., 09:50

Протидія контрабандній торгівлі з окупованими територіями Донбасу. Втрати економіки України. Хто бореться з незаконною торгівлею? Це коло питань прокоментував у програмі Українського радіо "Сьогодні. Зранку" аналітик секретаріату незалежного Антикорупційного комітету з питань оборони Артем Давиденко.

"Нелегальна торгівля або нелегальне перевезення товарів на Сході - явище дуже динамічне, залежить від сезону, від того, на якій ділянці фронта який стоїть підрозділ. Коли ходила залізниця - найбільший обсяг перевозився нею. Нині найбільший обсяг перевозиться перерваним транзитом (уникнення оподаткування).

На лінії зіткнення негуманітарні вантажі декларуються як гуманітарні, можливі махінації з гуманітарними вантажами. Бувають випадки, коли підміняють документи. Блокада мала певний вплив, але він був которкостроковим. Нелегальна торгівля попри всі заборони є. Мобільні групи також дали певний ефект. Нині лінію зіткрення контролюють фіскальні загони. З ними є проблеми - нестача пального, техніки, потрапляння під артобстріли, неадекватне озброєння - все це впливає не ефективність цих груп.

Паралельно існує дві речі - заборона на переміщення товарів і переміщення товарів. Антикорупційний комітет рекомендує заборонити будь які переміщення товарів. Другий крок - дозволити переміщення певної групи товарів, наприклад. іжа, ліки, одяг. Встановити окремий збір, який міг би йти в цільовий фонд на відновлення Донбасу. Тут має бути врахована ціла низка важливих аспектів, це комплексне рішення влади. Нна даний момент діалогу з владою немає".


Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях із 8.00 до 10.20!

Новини по темі