Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Напруженість між Україною та Польщею не спадає (Аудіо)

20.11.2017 р., 20:25

Напруженість між Україною та Польщею не спадає попри дипломатичні зусилля сторін.

17 листопада повідомили про домовленості консультаційного комітету президентів двох країн, зокрема про поновлення ексгумації похованих в Україні поляків та підтвердження спільного прагнення сприяти поглибленню міжлюдських контактів. А наступного дня 18-го листопада до Польщі не пустили українця з так званого "чорного списку" - секретаря держкомісії у справах увічнення пам'яті учасників АТО, пам'яті учасників жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету. Йому також повідомили про анулювання німецької шенгенської візи польськими прикордонниками.

Які причини непорозумінь та як владнати міждержавні відносини? Про це в експертів-міжнародників дізнавалася Наталія Чабанна:

"Святослава Шеремету до Польщі не впустили через те, що він фігурує у так званих чорних списках міністра закордонних справ Польської Республіки Вітольда Ващиковського. До нього, начебто, внесені особи з антипольськими настроями. На інцидент вже відреагувало українське Міністерство закордонних справ. Як зазначено на офіційній сторінці відомства, до нього було запрошено Посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкло. Під час розмови польському дипломату зазначено, що заборона на в’їзд до Польщі Святославу Шереметі суперечить домовленостям співголів Консультаційного комітету Президентів України та Польщі, які були досягнуті 17 листопада і висловлено сподівання, що прикра ситуація невідкладно буде врегульована.

Деякі експерти-міжнародники, як от Олег Волошин та Геннадій Друзенко, вважають, що напруження в українсько-польских відносинах відбулося через дипломатичні прорахунки української сторони. Таку думку Геннадій Друзенко висловив, зокрема, в інтерв’ю "Українському радіо". А от  публіцист Віталій Портніков, натомість, вважає, що ситуація спричинена польською стороною.

Антиукраїнські настрої владі Польщі загалом не притаманні. Тим більше це не властиво населенню сусідньої країни, сказав старший аналітик зовнішньої політики та євроінтеграції міжнародного центру перспективних досліджень Ірина Івашко. В ефірі "Українського радіо" вона висловила припущення, що нинішня ситуація більшою мірою відображає внутрішньо-політичну боротьбу в Польщі. Тим паче, що ані чинний президент республіки Анджей Дуда, ані голова європейської партії Дональд Туск (а отже і сама партія), не підтримують модель поведінки, яку продемонстрував міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський. Більше того, Дональд Туск звинуватив правлячу партію, членом якої є автор сумнозвісних чорних списків, що вона діє і інтересах Росії. Цю його заяву, щоправда, розкритикувала Прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло.

Водночас заступник голови Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв повідомив про домовленості між двома країнами щодо
скорочення Варшавою списку нев'їзних українців".

Прослухати репортаж
 

Наталія чабанна. Українське радіо.

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

 Напруженість між Україною та Польщею не спадає (Аудіо)

Новини по темі