"100 років від дня підняття українського прапора на Донбасі" - відеоролик про невідомі сторінки історії східних областей України 20 листопада презентовано у Києві.
У трихвилинному сюжеті режисер Тарас Підгірняк продемонстрував проукраїнський настрій, який століття тому панував на Донбасі. У цьому пересвідчилась наша кореспондентка Катерина Шевцова, яка однією з перших подивилась відеоролик:
"1917 року на Донбасі над земською управою міста Бахмута замайорів український прапор", - розповів режисер медіа-кампанії "Літопис українського Донбасу" Тарас Підгірняк:
"Російська пропаганда упродовж тривалого часу намагалася переконати, що на Донбасі не було нічого українського, викорінювала тут українську мову, література, культуру. А тих, хто намагався цьому протистояти, - переслідували".
Дослідник та популяризатор УНР на Донбасі Юрій Косенко зазначив: "Насправді, каже він, завжди, коли з'являлись умови для культурно-просвітницької діяльності – Донбас розквітав".
"Сто років від дня підняття українського прапора на Донбасі" - це не єдиний відеоролик на цю тему. У планах авторів - цілий цикл. Вони хочуть показати ще низку аналогічних, але маловідомих фактів", - повідомив радник міністра інформаційної політики та керівник аналітичного центру "Фабрика думки "Донбас" Дмитро Ткаченко.
Перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова поінформувала, що з вересня цього року відомство виготовляє і поширює на сході України газету "Донбас - інформ". Друковане видання виходить щодва тижні накладом 200 тисяч примірників.
Прослухати репортаж
Катерина Шевцова. Українське радіо.