Промінь рекомендує: morgendie з треком "змія"

Промінь рекомендує: morgendie з треком "змія"

morgendie – інді-гурт з міста Кропивницький, який існує вже 5 років і активно виступає зокрема й на різних івентах в Києві. В складі гурту двоє учасників – Дмитро Козлітін (автор пісень, саундпродюсер) та Анастасія Дубіна (авторка пісень та вокалістка). В перші роки існування гурту Дмитро і Настя виконували пісні російською, але спробувавши якось писати українською, виявили, що так виходить набагато цікавіше.

Перший україномовний альбом дуету "місто мільйонів історій" вийшов улітку 2021-го і містив 10 пісень, які були написані та записані протягом одного місяця. На сьогодні в активі morgendie три повноформатні платівки та 6 синглів. Останній на сьогодні лонгплей "flora" був представлений влітку 2023-го року. Туди увійшли перезаписані українською мовою ранні треки гурту. 

Жанр своєї музики Дмитро та Настя визначають як dreampop/інді. І пропонують слухачам поринути в світ забуття та казкових фантазій. За їхніми словами, пісні morgendie є історіями, розказаними від особи загадкової дівчини. Вони присвячені коханню та роздумам над сенсом життя. 

До рубрики "Промінь рекомендує" morgendie потрапили з треком "змія". Анна Заклецька та Денис Денисенко скористались нагодою, щоб розпитати Настю Дубіну про те, чому (майже) на всіх світлинах гурту фігурує лише вона одна, яка змія надихнули їх на створення композиції і, власне – що таке "morgendie".

 

0:00 0:00
10
1x

Фото надане музикантами гурту

Не пускайте рашку в своє життя. Давайте більше присвячувати свій час Україні і українському

Як завжди, почнемо з назви. "morgendie" – це якимось чином пов’язано з ранком (morgen з німецької – ранок)? Ви взагалі ранкові люди? 

Вірно! Тобто, не так буквально, звісно – "ранок, помри!" (сміється). Це більше про життя після смерті, блукання свідомості в останні хвилини. Це така трішечки фентезійна в нас була тема з приводу назви. 

То ви, мабуть, любите такі серіали, як "Венздей", якусь містику?..

Ні! (сміється). Містику насправді люблю, але не таку дарк-фентезі. Зазвичай про приємний політ фантазії – більше щось про казкове, ніж про темне. 

Можемо точно сказати, що ваша музика дарує теплі емоції, немає відчуття темряви. І якщо вже заговорили про назви, то ми звернули увагу на те, що у вас назви всіх пісень і всіх альбомів – вже не говорячи про назву гурту – пишуться з малої літери. Чому так?

Насправді, це було просто заради естетики. В цьому немає якогось символізму. 

Де ви з Дмитром зараз знаходитесь територіально?

Дмитро поїхав на навчання до Києва – поступив у вищий навчальний заклад. А я зараз в Кропивницькому, теж навчаюсь. Студентка музичного коледжу, на третьому курсі.

А на кого навчаєшся?

Я скрипалька.

Справді? А ми досі не чули у ваших піснях скрипку! Ще не дійшли руки чи просто не чуєте скрипку в цій стилістиці?

Взагалі-то у нас був альбом "картини постмодерну". Він був записаний російською, але ми його прибрали зі стрімінгових платформ ще в 2021 році. І там була пісня, в якій була скрипка. І ми планували чи цю пісню перезаписати, чи додавати скрипку в нові пісні – але поки що до цього не доходило. Ідей не вистачало: не знали, куди вставити, щоб це було доречно. Тому – все ще плануємо (сміється).

Вас в гурті двоє. Але ми звернули увагу на те, що на обкладинках альбомів і синглів morgendie ти майже завжди одна. Дмитро хоче залишатись інкогніто? 

Та ні (сміється). Дмитро просто в нашому гурті більше відповідає за музику та аранжування, а я фронтвумен. Ми разом з ним пишемо пісні. Але так склалося, що я якось залишаюсь сама на обкладинках.

А як ви з ним знайшлися? Як був народжений гурт? Взагалі, яка в нього ідея і зміст?

О, це прямо спогад з дитинства! Ми з Дмитром, як виявилось вже після знайомства, жили в одному районі. Тобто, ми пересікались компаніями, а потім вже зустрілись в музичній школі. Зрозуміли, що знаємо одне одного. "А я музику пишу!" – "О, класно! А в мене мама співачка, і я теж хочу співати. Давай спробуємо щось записати!". І буквально наступного дня я прийшла до нього і ми записали нашу першу пісню "нарцис". І з цього почалась наша співпраця. 

Сьогодні ми презентуємо вашу нову пісню "змія". Що ти можеш про неї сказати, що ми маємо знати?

"змія" – це пісня, яка відкриває подорож в наш новий музичний проєкт. Це така наша трохи зухвала і мстива героїня. Ця історія – на противагу історії в іншій нашій пісні "очі відьми" (де героїня помирає від магії, яку випромінює чоловік, в якого вона закохана) – це ніби реванш старої версії себе. Це переродження і нова ера в нашому творчому світі. 

Ми готуємо деякий сюрприз для наших слухачів, тому я зараз не буду розкривати всі секрети. І сподіваюсь, що в нас все до кінця року вийде. Як мінімум, ми плануємо альбом на кінець року. А це, можна сказати, сингл до цього альбому. 

Концепція дуже цікава – прямо еволюція відьомського життя: від магії закоханості до переродження в змію! Тож чекатимемо з нетерпінням на повідомлення про вихід альбому! Наостанок традиційно просимо тебе звернутись до слухачів "Радіо Промінь" з тим, що в тебе зараз на серці. 

Насправді я зараз би хотіла… через новини про певні події, які сталися днями, я би дуже вас просила: випромінюйте більше добра один до одного, любіть і даруйте казку в житті тим, кого любите. І не пускайте, будь ласка, рашку в наші українські медіа і життя загалом. Давайте більше присвячувати свій час Україні і українському! 

Слухати трек morgendie "змія", як і багато інших прем’єр, можна в плейлисті "Промінь Рекомендує 2024" на Spotify.

Останні новини
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
У нинішній редакції бюджету-2025 соціальні виплати та зарплати військовослужбовців заморожені ― Гончаренко
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку  "Смолоскип"
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Новини по темі
Стрибки між стилями та емоціями: The Unsleeping випустив альбом "Справжній бедрум панк"
Промінь рекомендує: VOL'DEMAR із треком "Без зайвих слів..."
Пристрасть і залежність: "Хто така Ана?" презентувала сингл "Потвора"
Боже, що несеться: ANNEI випустила мініальбом "Потоки моїх роздумів"
Промінь рекомендує: badactress із треком "татова донька"