Промінь рекомендує: Скажи щось погане з треком "Bad son(g)"

Промінь рекомендує: Скажи щось погане з треком "Bad son(g)"

Скажи щось погане – гурт із Києва, що веде свою історію з 2022 року. В складі гурту двоє: гітарист і вокаліст Артур Ситніков та барабанщиця Маргарита Гонтаренко. Вони грають інді-рок з гаражним звучанням і через цей мінімалізм їх постійно порівнюють із зірками гаражного року початку 2000-х The White Stripes (де в складі також були лише гітарист і ударниця).

Артур родом з Бердичева, Марго – з Херсону, в якому провела 5 місяців з початку окупації, поки не перебралась до Києва. Одна з найперших композицій дуету – "Лох" – завірусилася в соцмережах і наразі має сотні тисяч прослуховувань на стрімінгах. 

За два роки команда видала 5 мініальбомів і один повноформатник – "Рефлексія", який з'явився минулого року та очолив одразу декілька плейлистів, зокрема, інді плейлист від Spotify, плейлист "Нова Музика" від порталу Bezodnya.music та удостоївся вибіру редакції СЛУХ за тиждень. 

Навесні цього року СЩП (таке скорочення назви гурту використовують музиканти) видали EP "Уникаючий тип прив‘язаності". А нещодавно додали до дискографії EP "Крик", куди увійла пісня "Bad Son(g)", яка і потрапила до Промінь рекомендує.

В ефірі Радіо Промінь вокаліст і гітарист гурту Арту Ситніков розповів Анні Заклецькій та Денису Денисенку історію знайомства з другою половинкою дуету – Марго, поділився сумною епопеєю з навчанням в умовах коронавірусу, – і розкрив глибокі сенси пісні з подвійним дном "Bad Son(g)".

0:00 0:00
10
1x

Фото надане гуртом Скажи щось погане

Всі люди хочуть щось після себе залишити. Будь-що, що могло би нагадати про людину. Я вирішив, що було би класно написати про це пісню

Сьогодні з нами на зв’язку Артур Ситніков. Привіт! Ми знаємо, що ти навчався в Академії ім. П. Чубинського на факультеті естрадно-інструментального мистецтва, до повномасштабної війни працював оператором у інтернет-магазинах, що торгують технікою Apple, а наразі весь вільний час присвячуєш музиці. Ти захворів гітарою років в 11, коли побачив як грає твій друг. З Марго ви познайомились у Києві, і вас об’єднала любов до панк-року – все правильно?

Так, все вірно!

До нас в Промінь рекомендує потрапила ваша пісня "Bad son(g)". Одразу впадає в око оця "g" в дужках – чому вона винесена окремо? Що за гра слів – поганий син/погана пісня?

Пісня з самого початку мала називатись "Поганий син". Але в якийсь момент я вирішив, що пісня недостатньо хороша для того, щоб її комусь показувати. Ну, це дуже особисте, насправді. Тому зробив таку гру слів, щоб пісня мала подвійний сенс. 

І кожен хай сам собі розуміє, в силу того, які у кого тригери. 

Так.

Слухай, ти – з Бердичіва, Маргарита – з Херсона. Яким чином ви одне одного знайшли? 

Це цікава історія насправді. Я ще коли почав писати музику в 2022 році, то шукав барабанщика. І через знайомих вийшов на барабанщика гурту Molodi Ваню. Скинув йому матеріал, він відповів, що все круто, все класно, – але в нього робота на студії, декілька груп і йому просто не вистачає часу ще на щось. І потім через тиждень він знайомиться із Марго в Тіндері. Вона на той момент тільки виїхала з окупації і шукала чи не потрібна в якийсь гурт барабанщиця. І Ваня написав мені про неї, ми з Марго списались, зробили першу репетицію – а наступного дня у нас вже був перший концерт!

Ого, таке буває?

Ми з Марго насправді дуже швидко зігрались, тому що відчували резонацію одне одного в музичному плані. І тому в нас не було жодних проблем.

Ви спеціалізуєтесь на тих інструментах, які фактично складають ритм-секцію – бас-гітара та ударні. Як ви створюєте пісні? Когось ще залучаєте? 

Насправді, ми все пишемо вдвох. Всі аранжування також. Я сиджу вдома, пишу якісь демки і тексти, потім ми зустрічаємось на студії, обговорюємо якісь деталі – можливо, щось додати чи прибрати – так і виходить фінальна версія пісні.

Ти вступав до Академії ім. П. Чубинського на факультет естрадно-інструментального мистецтва, але провчився всього рік. Що сталось?

Це сумна історія. Це був 2020-й рік, я поступив на естрадно-інструментальне мистецтво і провчився там навіть не один курс, а лише один семестр. Тому що почалась епідемія коронавірусу і всі були вимушені поїхати до своїх домівок назад і вчитись дистанційно. А тоді дистанційне навчання було не таке адаптоване, як зараз. 

Пройшов лише місяць-два як започаткували карантин, ми спілкувались із викладачами по вайберу, не у всіх був той вайбер – і якість начання була максимально відчутна (сміється). І я через деякий час вирішив, що не хочу так навчатись. Тому що до того все було класно – я ходив в академію, у нас були індивідуальні заняття. Ми спілкувались, мені було цікаво і я міг поглиблювати свої знання. А так – дистанційка, ніхто нічого робити не хоче… Коротше, тоді я просто перестав підключатись на пари і через два місяці мені подзвонили і сказали, що я відрахований. 

То ти продовжив навчатись деінде чи поки зовсім відклав цю затію?

Ні, я не навчаюсь зараз.

Перед тим, як прозвучить ваша пісня "Bad Son(g)", скажи – що нам варто про неї знати?

Пісня доволі відверта в плані того, як я відчуваю це життя. Це єдина пісня з багатьох, яка мені найближче резонує. Вона була написана після поховання мого діда. Я тоді приїхав додому і подумав, що всі люди хочуть щось після себе залишити. Пісню чи картину – чи будь-який інший спадок. Будь-що, що могло би нагадати про цю людину. Я вирішив, що було би класно написати про це пісню. Там є слово у приспіві "Допоможи". Воно резонує мені так, що наче я співаю це сам собі. Щоб у такий складний час ми могли далі творити, далі існувати і насолоджуватись життям.

Наостанок просимо тебе звернутись до слухачів Радіо Промінь з тим що в тебе зараз на серці.

По-перше, я хочу звернутись до наших громадян з проханням обов’язково донатити на ЗСУ. Тому що дякуючи людям, які зараз на фронті, ми – такі люди, як я, музиканти – маємо змогу творити. По-друге, хочу сказати, що потрібно не злитись одне на одного, а намагатись зрозуміти одне одного, поважати – і завжди любити тих, хто поряд. Це найголовніше.

Слухати трек "Bad Son(g)" гурту Скажи щось погане, як і багато інших прем’єр, можна в плейлисті "Промінь Рекомендує 2024" на Spotify.

Останні новини
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
"Найважливішими є ті зміни, які відбувалися тоді в свідомості українців", – історик Зінченко про Помаранчеву революцію
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
Будівництво атомних енергоблоків не на часі. Потрібно зосередитися на децентралізованій генерації – Дяченко
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку  "Смолоскип"
"Носив вишиванку та розмовляв українською": історія Віктора Тупілка, засновника музею дисидентів у Донецьку "Смолоскип"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Стрибки між стилями та емоціями: The Unsleeping випустив альбом "Справжній бедрум панк"
Стрибки між стилями та емоціями: The Unsleeping випустив альбом "Справжній бедрум панк"
Новини по темі
Стрибки між стилями та емоціями: The Unsleeping випустив альбом "Справжній бедрум панк"
Пристрасть і залежність: "Хто така Ана?" презентувала сингл "Потвора"
Боже, що несеться: ANNEI випустила мініальбом "Потоки моїх роздумів"
Лють і роздуми: Astronata випустила максі-сингл з двох треків
Бажання відчувати кохання: Tery представив новий альбом "Як тебе знайти?"