Zbaraski: "Написання альбому — не механічний процес, а процес розвитку"

Zbaraski: "Написання альбому — не механічний процес, а процес розвитку"

Zbaraski (Іван Збараський) називає свої пісні дітьми, вбачаючи і в тих, і в інших велике щастя. Даруючи слухачам якісне звучання й особистісну лірику, артист поповнив творчий доробок новою платівкою.  

В ефірі шоу "Вікенд Нової Музики" на Радіо Промінь Zbaraski презентував альбом Temp та розповів ведучій Ксенії Івась про його концепцію, кількість пісень та колаборації з найріднішими людьми.

0:00 0:00
10
1x

Фото: Пресслужба Zbaraski

Коли починаю писати альбом, я є однією людиною, коли закінчую — зовсім іншою

Іване, колись ти розповідав, що в піснях заглиблюєшся у сферу своїх потреб, у пошуки гармонії між тілом і розумом. Альбом Temp, який ти видав, що для тебе означає? 

Він означає для мене певний період життя і те, що я можу зараз поглянути на цей період і розповісти свою історію вже з того місця, де зараз є. Бо коли починаю писати альбом, я є однією людиною, коли закінчую — зовсім іншою. До того ж для мене написання альбому — не механічний процес, як от я записав демки, а потім дописав їх. Це такий процес розвитку, за яким я можу спостерігати й потім поділитися чимось з того зі слухачами.

Знаю, що альбом ти створював зі своїми найріднішими людьми. Як це відбувалося, розкажи, будь ласка?  

Все почалося з roll-out альбому — дороги до альбому, до релізу. Я став помаленьку його розкривати й у мене час від часу з'являлися нові ідеї щодо того, як подати альбом. Одного разу зрозумів, що хочу залучити свою маму. Вона у мене поетеса. Завжди хотів колаборувати зі своїми найріднішими. Я навіть батька зняв у відео до пісні Cofein. На цей раз настала черга мами. Вона розповіла історію в тизері до альбому про те, як я міг годину сидіти біля неї на кухні, коли був малий, і гратися однією кросівкою — то затягував шнурівку, то витягував шнурівку. І це є квінтесенцією мого темпу. Можу бути таким і, я це усвідомлюю, можу тюнити цей темп, коли завгодно, як завгодно.

Скільки пісень увійшло до альбому?

До альбому увійшло сім пісень. Це вже традиційно, бо на попередніх двох платівках була та сама кількість треків. 

Це для тебе сакральне число? В ньому є якийсь твій особистий сенс?

Це число, по-перше, є в даті мого народження — сімнадцятому червня. По-друге, воно мені подобається. А ще я відчуваю, що воно мене супроводжує. Я планував записати на альбом Temp вісім пісень, але все ніяк не вдавалося завершити восьму пісню, тому залишилося сім. 

Ти порівнюєш свої пісні з дітьми, але ж діти приносять не тільки радість. Чи змушували колись пісні тебе плакати? В який момент?

Були і є досі пісні, які викликають в мені чутливість. Стосовно дітей, то вважаю, вони приносять тільки радість, але не всі обирають цю радість приймати, розуміти й зростати в ній. Звісно, що, у дитини відбуваються різні етапи розвитку. Але першочергово, я вважаю, що дитина — це радість. Стосовно пісень, які в мене викликають сльози, то, напевно, це пісня Zhuk на новому альбомі. Вона доволі емоційна. Є ще дві пісні, які поки не побачили світ. Відкрию секрет — одну з них я присвятив своїй бабці. Щоразу, коли слухаю цю пісню, в мене зʼявляються сльози. Дуже хочу її випустити цього року.

До речі, що сталося з твоїм альбомом на ‎Apple Music? Чому він досі не підтягнувся?

Тут справа не в моєму дистриб'юторі, а в Apple Music. Як виявилося, так трапилося не лише з моїм релізом, бо мені писали знайомі виконавців, у яких були релізи в той самий день, що й у мене, і розповідали, що мають аналогічну ситуацію. Тому будемо сподіватися, що все незабаром вирішиться якнайкраще. 

 

Редакторка текстової версії — Анастасія Герасимова.

Відеоверсії інтерв'ю дивіться на офіційному YouTube-каналі Радіо Промінь.

Щоб не пропускати кращі українські прем'єри, підписуйтеся на подкаст шоу нової української музики "Селекція" та щоп'ятниці отримуйте на свій смартфон новий епізод програми.