"Військові інструктори, які перебували на території України, — це вже представники іноземних країн" — Данілов

"Військові інструктори, які перебували на території України, —  це вже представники іноземних країн" —  Данілов

Минулого тижня президент Франції Еммануель Макрон припустив у своїй заяві, що західні країни могли би відправити до України свої війська, щоб "Росія не змогла виграти цю війну". Разом з тим, він уточнив, що Франція може піти на такий крок у випадку прориву фронту у бік Києва або Одеси.

США, в свою чергу, виключили таку можливість, заявивши, що Україна ніколи й не просила надіслати війська собі на допомогу. 

У відповідь на заяву президента Франції свою відкритість до обговорення питання направлення своїх військ до України висловили ще декілька країн — Латвія, Литва, Естонія та Канада.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов в ефірі Українського Радіо привітав заяву Макрона, зазначивши, що вона тільки посилює позицію України. Разом з тим, як додав посадовець, західні військові вже давно перебувають на території нашої держави, щоправда, у якості інструкторів.

0:00 0:00
10
1x

Фото: РНБО

"Мова йде про кількість. Військові інструктори, які перебували на території нашої країни, — це вже представники іноземних країн, які допомагали нам навчати. Це вже присутність цих країн на території нашої держави", — зазначив Данілов.

Він схвально відгукнувся на заяву Еммануеля Макрона, додавши, що врешті-решт Франція починає повертати собі лідерські позиції, які вона мала свого часу в Європі, і це величезне зрушення в порівнянні з тим, що відбувалося раніше: "Спільними зусиллями ми зараз ламаємо парадигму, яку свого часу вибудовувала Російська Федерація. Ті заяви, які зараз робить Макрон, тільки посилюють нашу позицію".

"Але крім того я хотів би звернули увагу на промову Байдена, яка була зроблена для членів Сенату і Конгресу, в якій він чітко сказав і вперше фактично назвав, хто такий Путін. Він порівняв його з Гітлером, а ситуацію, яка є на сьогодні, — з ситуацією, яка була у фашистській Німеччині. Це яскраве підтвердження того, що ніхто не дасть Путіну перемагати нашу країну, ламати кордони, які були на 1991 рік і все, що стосується Криму, наших тимчасово окупованих територій, буде повернуто по справедливості. Більше того, вони за це будуть нести відповідальність, сидітимуть на лаві підсудних Міжнародного кримінального суду", — наголосив Данілов.