Навесні важлива активна модель війни проти російських окупантів — Маломуж

Навесні важлива активна модель війни проти російських окупантів — Маломуж

Важливо, щоби ЗСУ перейшли до активної моделі дій навесні, зауважив генерал армії, голова Служби зовнішньої розвідки України 2005-2010 років Микола Маломуж. В ефірі Українського Радіо він проаналізував можливий перебіг третього року розв'язаної Росією війни проти України. "Ми передбачаємо, що в найближчі місяці отримаємо F-16, "АТАКАМСи", додаткові сили ППО, також зенітно-тактичні комплекси, потрібні для фронту, радіолокаційні системи, системи розмінування. Це той набір, який особливо важливий для наступальних операцій. І найголовніше – це боєприпаси", – зазначає Микола Маломуж.

0:00 0:00
10
1x

Ілюстративне фото t.me V_Zelenskiy_official

Перехідний період

На даний момент у розв'язаній Росією війні окупанти намагаються підтягнути додаткові резерви, зазначає Микола Маломуж. Він зауважує, що Путін особисто поставив завдання своїм військам захопити місто Авдіївка біля Донецька і просунутися в напрямку Куп'янська на Харківщині, а також тримати Бахмут. Це три позиції, які для Путіна надважливі, як із військово-політичного, так і з тактичного боку, щоби показати росіянам, що він має бодай якісь успіхи на фронті, а Україна нібито не має перспектив, каже Маломуж. На цьому тлі розвивається концепція затяжної війни. "Валерій Залужний зазначав, що Україна переходить до фази іншого формату. Володимир Зеленський підтвердив, що ми будуємо укріплення. Але це не означає, що ми тільки переходимо до однієї моделі, однієї стратегії. Це затяжна війна, оборонна стратегія і не проведення стратегічних наступальних операцій. Це перехідний період не тільки втримати позиції, там де ворог застосовує надзусилля, використовуючи навіть останні резерви, які є. Але це і підготовка операцій, які можуть розпочатися уже наступного року із застосуванням тих сил та засобів, які ми сьогодні готуємо. І для цього ми передбачаємо три складових: 

1. Зміна стратегії ведення війни поряд з обороною, поряд з укріпленнями і знищення резервів ворога, які він постійно збільшує. А з іншого боку – це і мішені для нанесення потужних ударів з боку ЗСУ. Ми бачимо, як під Авдіївкою по 400-600 окупантів за день знищуємо. А на всій лінії фронту знищуємо понад 1000 російських загарбників щоденно. Це потужні удари. В цій стратегії ми передбачаємо і неочікувану для ворога підготовку потужних ударів в різних секторах. Це має бути південь – ми вже говоримо про Херсон, це може бути і схід. Навіть стартувати із тих позицій, де йдуть сьогодні важкі бої, підготувавши резерви проведення відповідно потужних ударів. Але це вже планує Генштаб нові стратегічні рішення не тільки оборони, але і активної оборони на сьогоднішній день. І на перспективу на найближчі пів року. Ми не погоджуємося із позиціями західних аналітиків, що будемо стояти роками.  

2. Важливо, щоби ми перейшли до активної моделі дій навесні. Для цього нам необхідне надання озброєння та техніки. Ми передбачаємо, що в найближчі місяці отримаємо F-16, АТАКАМСи, додаткові сили ППО, також зенітно-тактичні комплекси, які потрібні для фронту, радіолокаційні системи, системи розмінування. Це той набір, який особливо важливий для наступальних операцій. І найголовніше – це боєприпаси. 

3. Відродження українського військово-промислового комплексу, який вже йде по повній разом із нашими партнерами з урахуванням високих технологій у військовій сфері. Цей симбіоз дає можливість, з одного боку, сформувати неочікувано для ворога ті операції, які він не сприймає як здатність ЗСУ  (а ми їх можемо провести) із подготовленим пакетом військових можливостей для ЗСУ".     

Микола Маломуж (ліворуч) та ведучий Українського Радіо Сергій Стуканов. Фото: Українське Радіо

"Українська морська піхота зараз "кошмарить" цілу дивізію ВДВ Росії"

— Що у російських окупантів змінилося останнім часом і як вони можуть перебудувати свою стратегію? 

В першу чергу ворог передбачає зростання контингенту армії. Путін заявив, що наберуть до 600 тисяч нових не мобілізованих. Але це є прихована мобілізація. Це примушування до підписання контрактів. Це новий контингент, який буде направлятися на схід та південь, щоби просуватися далі. Мінімально він ставить завдання захопити Донецьку та Луганську області. Для цього, крім живої сили, відповідно задіяли військово-промисловий комплекс, який працює день та ніч. Хоча це переважно старої орієнтації техніка, ще радянська: танки, БТР, БМП, ракетні системи. Але їх багато. Тому нам доведеться із ними серйозно боротися. В цій ситуації особливо новітніх підходів немає. Так, вони освоюють безпілотники, бачать, де ми намагаємося пробивати по їхніх основних напрямках, а там давно стоять бетонні укріплення, зуби дракона і мінні поля. Нам треба бачити, як ворог також змінює позицію, і нам треба її теж міняти. Коли ми готуємо неочікувано для ворога потужні удари по глибоких тилах дальністю 300 км – а це увесь Крим, Донецька, Луганська область, вся Запорізька та Херсонська області – тоді від 0 до 80 км б'ють Хаймарси і всі види ракетних систем і артилерії. Це потужні наступальні операції не по мінних полях і по зубах дракона, а в інших секторах. Ворог не може все організувати вздовж лінії фронту. Це також і висадка потужних ССО (Сил спеціальних операцій) в тили. Українська морська піхота зараз "кошмарить" цілу дивізію ВДВ Росії. Це все буде діяти тоді, коли одномомето відбуватиметься нанесення потужних неочікуваних відволікаючих ударів, основних ударів, ударів з тилу та з флангів. Оце і є зміна стратегії і тактики ведення війни. Отакі підходи, я думаю, Генштаб сьогодні планує. Валерій Залужний казав, що ми недооцінили ситуацію. Спочатку була стратегія оборони і знищення резервів. Важко було, бо недостатньо було озброєння та техніки, логістика була затягнута з боку Заходу. Підготувавши всі фактори і щодо нових стратегій, і щодо пілотованих частин, які готові діяти нестандартно, і щодо новітнього озброєння і техніки, і щодо нашого озброєння. А це і безпілотники, які дістають Москву, і потужні мінометні реактивні системи. Це і є активна оборона і активна наступальна операція. Росія розраховує, що вони затягнуть процес, будуть загрожувати армадою сил та військ, будуть говорити про завоювання всієї України і примушуватимуть до переговорів всіх на своїх умовах. Але їх не буде.

Останні новини
Хто стає головним споживачем української агропродукції?
Хто стає головним споживачем української агропродукції?
Достукатися до байдужих: Інна Іщенко та Moisei випустили трек "Колискова"
Достукатися до байдужих: Інна Іщенко та Moisei випустили трек "Колискова"
"МСЕК існують": куди звертатися для отримання статусу особи з інвалідністю в час реформи? Коментує експертка
"МСЕК існують": куди звертатися для отримання статусу особи з інвалідністю в час реформи? Коментує експертка
Відчуття повсюдної смерті: Renie Cares презентували сингл "Дамоклів меч"
Відчуття повсюдної смерті: Renie Cares презентували сингл "Дамоклів меч"
"Рамштайн" без США та Євросоюз без Орбана – Дикий про допомогу західних партнерів у 2025 році
"Рамштайн" без США та Євросоюз без Орбана – Дикий про допомогу західних партнерів у 2025 році
Новини по темі
Достукатися до байдужих: Інна Іщенко та Moisei випустили трек "Колискова"
"МСЕК існують": куди звертатися для отримання статусу особи з інвалідністю в час реформи? Коментує експертка
Відчуття повсюдної смерті: Renie Cares презентували сингл "Дамоклів меч"
"Ми робимо соціальну підтримку доступнішою" – Кошеленко про цифровізацію соцсфери
Втрати росіян зростуть: Попович про застосування протипіхотних мін