Промінь Рекомендує: LOVERA BREAUX – "Липневий"

Промінь Рекомендує: LOVERA BREAUX – "Липневий"

Мене вигнали з музичної школи, тому що замість класичних п’єс я завжди обирав щось джазове чи блюзове.

0:00 0:00
10
1x

Фото: пресслужба артиста

Сьогодні в рамках рубрики Промінь Рекомендує знайомимось з артистом LOVERA BREAUX і презентуємо його новий трек "Липневий". Роман (справжнє ім’я виконавця) родом із Обухова Київської області. З дитинства мріяв стати музикантом. Є учасником рок-гурту Verona Vibes, але в 2021-му наважився на розвиток сольної кар’єри. 

Зараз є резидентом хіп-хоп лейблу Black Beats, де також випускаються Libenson, Tery, The Curly та інші представники яскравого нового покоління української музики. В листопаді 2023-го вийшов його дебютний EP "Сприйняття". Про своє натхнення в музиці, загадку псевдоніма та "Липневі" спогади в холодні осінні дні LOVERA BREAUX розповів Анні Заклецькій та Денису Денисенку в ефірі "РанокПро" на "Радіо Промінь". 

Привіт всім від LOVERA BREAUX! Оскільки ми розмовляємо 6 грудня, то найперше хочу привітати всіх причетних до Дня Збройних Сил України і сказати, що в наш час дуже важливо не забувати донатити і підтримувати наших бійців. Тому що це наша віра в перемогу і лише так ми переможемо. Дякую!

Привіт! Та ти й сам від початку повномасштабного вторгнення разом із групою організував кілька івентів на користь батальйону твого рідного Обухова. Тож дякуємо і тобі! А тепер до справ наших творчих. Назву LOVERA BREAUX так і хочеться прочитати на французький манер, але ти наполягаєш, що краще звучатиме "Лавра Брукс"...

Загалом мене не вперше запитують про творчий псевдонім – і я чув уже багато варіантів вимови. Але я вкладав у назву свої сенси. В LOVERA є слово "love" – тобто, любов. А BREAUX – то на честь відомого музиканта, якого ми знаємо як Френк Оушен. Це мій улюблений музикант. І Breaux – то його реальне прізвище.

Відео

Дякуємо за пояснення, гештальт закритий! Розкажи, коли у тебе почалося захоплення музикою?

В дитинстві я відвідував музичну школу – таку, знаєте, класичну, які раніше були всюди. І мене звідти вигнали – на четвертому році навчання. Я вчився по класу фортепіано, і там треба було грати три п’єси, дві з яких повинні були бути класичними, а одну можна було обирати самому. А я завжди обирав щось джазове або блюзове. І того разу всі три зіграні мною п’єси були блюзовими і джазовими – тому що мені це було цікавіше. І так скінчилось моє навчання в музичній школі. 

Наскільки я знаю, зараз процес навчання змінюється на краще – і це добре. Тому що тоді ця заскорузлість вчительського мислення вбила моє бажання вчитись. 

І зрештою, ти всеодно перекреслив всі шаблони і реалізував свою ідею – і робиш це надзвичайно круто. А розкажи, хто із сучасних українських музикантів надихає тебе на творчість?

З наших сучасників я дуже поважаю Сашу Чемерова – мені дуже подобається те, що він робить. В мене давня любов до O.Torvald і Жені Галича. З молодих – Нікіта The Curly. Дуже подобається його музика. 

Повернемось до пісні, яка лунає в нашій рубриці Промінь Рекомендує – "Липневий". Чому пісня з такою назвою вийшла аж в листопаді?

А там якщо послухати слова, то можна почути – "Твоя краса на смак як літо липневе, а тепер листопад, я втратив натхнення". Тобто, ніякого протиріччя. 

Дякуємо тобі за бесіду! Були раді познайомитись і сподіваємось побачитись і почутись знову!