"Вже згенеровано 300 житлових сертифікатів на компенсацію за зруйноване житло" — Шуляк

"Вже згенеровано 300 житлових сертифікатів на компенсацію за зруйноване житло" — Шуляк

Українці, житло яких постраждало або було зруйноване, можуть отримати й отримують фінансову допомогу на ремонт або відбудову свого помешкання від держави, розповіла Олена Шуляк. Як зазначила голова комітету Верховної Ради з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії "Слуга народу", вже згенеровано 300 житлових сертифікатів для осіб, чиє житло було зруйноване через війну, а також виділено понад 2 млрд гривень для тих, чиє житло постраждало і потребує ремонту. На черзі — запуск програми відшкодування для тих, чиє постраждале помешкання перебуває на тимчасово окупованих територіях, а також тих, в кого руйнування перевищують 200 тисяч гривень.

0:00 0:00
10
1x

Фото: Слово і Діло

"Верховна Рада не так давно ухвалили зміни до основного закону, який запроваджує роботу всього компенсаційного механізму за пошкоджене і зруйноване житло. З 1 січня 2024 року компенсації на ремонт пошкодженого житла зможуть отримати ті люди, які за цей час витратили свої власні кошти або брати кредитні кошти, тобто робили ремонт за власний кошт. З 1 січня буде можливість отримувати компенсації від держави і таким чином справедливість переможе", — розповіла Олена Шуляк.

Також, як додала народна депутатка, зараз активно працює програма  "єВідновлення", в рамках якої українці можуть отримати до 200 тисяч гривень на ремонт пошкодженого житла: "Вже більше, ніж 2 млрд гривень отримано громадянами України, з них використано троих більше 500 млн гривень. Нагадаю, українцям, які скористалися такою програмою, 12 місяців можна буде користуватися такими цільовими грошима, які надійшли на карткові рахунки. Якщо ці гроші не будуть використані, вони будуть знову списані до державного бюджету і будуть витрачатися на інші компенсації або іші витрати".

"З листопада також активно починає працювати компенсація за зруйноване житло. Зараз сформувалися комісії при органах місцевого самоврядування і навіть більше ніж 300 житлових сертифікатів вже згенеровано. Комісії очікують, коли на 100 % запрацює програма, щоб люди безпосередньо ці сертифікати обміняли", — зазначила Шуляк.

Вона додала, що зараз уряд готується запустити наступні етапи компенсації, які будуть стосуватися людей, які мають зруйноване житло на тимчасово окупованих територіях, а також тих, хто має пошкодження своїх домівок більше, ніж на 200 тисяч: "В нас є відповідна статистика, коли комісії виходили і фіксували за чеклистом пошкодження, й було багато випадків, коли не вкладалися в суму 200 тисяч гривень. Тому ця інформація зараз зафіксована, всім тим людям було відмовлено, тому що програма передбачала компенсацію до 200 тисяч, але зараз уряд працює над тим, щоб такі люди також могли скористатися цією програмою".

"За пошкодженнями житла, то лідерами залишаються Харківська, Київська область, за зруйнованим житлом — так само. Зараз активно подаються заявки через "Дію", але ми працюємо над тим, щоб така можливість була й у ЦНАПів та нотаріусів. Вважаємо, що нотаріальна спільнота зараз буде великою частиною процесу відновлення і допомоги нашим громадянам отримувати кошти за зруйноване і пошкоджене житло", — підсумувала Олена Шуляк.