Марія Бурмака: 13 травня я стоятиму на одній сцені з героїнею пісні "Кохання сталь"

Марія Бурмака: 13 травня я стоятиму на одній сцені з героїнею пісні "Кохання сталь"

На популярних стрімінгових платформах відбулася прем'єра треку "Кохання сталь" у виконанні Марії Бурмаки. Пісня та відеокліп присвячені історії кохання та одруження захисників "Азовсталі": речниці полку "Азов" Валерії Каприленко і воїна Андрія Суботіна. 5 травня минула річниця з дня їхнього одруження. Валерія та Андрій одружилися в підземеллях оточеної російськими загарбниками "Азовсталі". Через кілька днів після весілля Андрій загинув, Валерія майже рік змушена була провести у полоні рашистів. Але любов була і залишається. Історію пісні "Кохання сталь" Марія Бурмака розповіла Радіо Культура.

0:00 0:00
10
1x
Програма:

Марія Бурмака. Фото: ФБ-сторінка Maria Burmaka

"Прем'єра відбулася 5 травня – на річницю весілля Лери і Андрія"

—    Як народилася ця пісня?

Рік тому нас всіх вразила історія "Азовсталі", бійців полку "Азов". Одна з цих історій - це весілля пресофіцерки Валерії Каприленко з позивним "Нава" та прикордонника Андрія Суботіна. Я знайома з його батьками, вони допомагали такому проєкту, як "Музичний батальйон". 5 травня 2022 року ця пара одружилася, а 7 травня Андрій загинув. Потім дуже довго мама Андрія шукала цю дівчину, з якою одружився її син. А Валерія була в полоні, її звільнили тільки 10 квітня цього року. У них було на щастя лише три дні. За три дні вона була нареченою, дружиною, а стала вдовою.

У січні місяці до мене звернулася музикантка Тетяна Шамшедінова і сказала, що є пісня "Кохання сталь", яку написала поетка Леся Шеденко і музикант Григорій Попович. Я відповіла, що спочатку маю послухати цю пісню, адже я виконую переважно свої пісні. Зрештою, я стала співавтором цієї пісні, бо дещо змінила слова і мелодію. Я "пропустила" її через себе, прожила цю історію. Коли ми записували її у студії "Кофеїн", з'ясувалося, що режисер Станіслав Сукненко знімає документальний фільм "Азовсталь" прихисток кохання". І коли він приїхав у студію, нами було вирішено, що ця пісня стане саундтреком до його фільму. Коли Леру звільнили з полону, батьки Андрія вирішили, що ми маємо зняти відео. Ми зняли відео, і прем'єра відбулася 5 травня – на річницю весілля Лери і Андрія. 

13 травня в Будинку кіно у Києві відбудеться зустріч з "Навою". Вона читатиме свої вірші, я співатиму свої пісні. Також виступатиме Дмитро Лінартович, Тарас Компаніченко. Будуть присутні і батьки Андрія. Вхід на цю творчу зустріч вільний, будь ласка, запрошуємо всіх прийти і сказати "дякую" батькам Андрія і підтримати Валерію, яка, до речі, вже взяла прізвище Суботіна. Про цю історію і написана пісня "Кохання сталь", яка для мене дуже особлива. За неї дякувала мені Лера, дякували батьки Андрія, тож, я тепер стала частиною цієї сім'ї.

"Головне в цьому відео – документальні зйомки з весілля Лери і Андрія"

—    Що побачать глядачі в кліпі? Про що кліп на цю пісню?

Це дуже лаконічний і водночас дуже сильний кліп. Головне в цьому відео – документальні зйомки з весілля Лери і Андрія, з того часу, коли вони були разом. На щастя, ці кадри збереглися. Лера весь час казала, що їй здається, ніби Андрій весь час бачить і чує. Вона й досі не каже про нього в минулому часі. На зйомку кліпу режисер приніс великого метелика, і він сів мені на плече. Цей кадр теж є в кліпі. Ми не знаємо, що в тонких світах, і де душі наших полеглих Героїв? Хотілося б, щоб вони дивилися на нас із небес, і в пісні теж є ці слова. Ця пара була надзвичайно щаслива і красива. Я хочу, щоб ця пісня залишилася назавжди, як пам'ять про героя Андрія Суботіна і велике кохання, яке "ніколи не перестає", як сказано у Святому письмі.

—    Як слухачі сприйняли пісню?

Дуже багато людей мені написали слова вдячності, бо ця пісня не залишає байдужим нікого. Найголовніше для мене, що коли була прем'єра, в інтерв'ю до мене підключилася Людмила Суботіна, мама Андрія, і вона мені подякувала і сказала слова, які мене вразили. Виявляється, з самого початку вони хотіли звернутися до мене, щоб саме я виконала цю пісню. Як людина, яка любить Україну понад усе. Сама я це розумію, але дуже зворушливо, коли це кажуть інші. Мені подякувала і Лера, написала, що чекає на зустріч зі мною, адже ми не бачилися раніше.

13 травня ми з нею будемо на одній сцені. Мені здається, ми зробили щось дуже важливе для пам'яті про наших Героїв. Про їхній подвиг, про такі от історії, про які писатимуть книги, зніматимуть кіно, і це й буде наш національний епос, на якому буде грунтуватися сила України в майбутньому. 

Останні новини
"Маєш низький дохід — маєш право отримувати житлову субсидію", — ПФУ
"Маєш низький дохід — маєш право отримувати житлову субсидію", — ПФУ
Є випадки, коли кримінальне провадження перебуває на стадії підготовчого засідання майже 8 років — Титич
Є випадки, коли кримінальне провадження перебуває на стадії підготовчого засідання майже 8 років — Титич
Чи буде справедливість через 10 років? Адвокатка родин Небесної сотні про справи Майдану
Чи буде справедливість через 10 років? Адвокатка родин Небесної сотні про справи Майдану
Промінь рекомендує: Артем Лоік із треком "Талісман"
Промінь рекомендує: Артем Лоік із треком "Талісман"
Onuka продовжить проєкт "Хрестоматія" на другий сезон віршами війни
Onuka продовжить проєкт "Хрестоматія" на другий сезон віршами війни
Новини по темі
Як допомогти військовим, які пройшли пекло полону: нова ініціатива в Києві
"Автентика працює. Її варто використовувати, але не паплюжити" ― Роман Кабачій
Від кількох народних пісень у фільмі до 50 років співу разом. Маловідомі факти про тріо "Золоті ключі"
"Це були свобода, можливості і глибока економічна криза" — Андрій Бондар про 1990-ті у спецпроєкті Радіо Культура
2023-й літературний рік. Підсумки з Євгенієм Стасіневичем