CHEEV: Я побачив, що в Україні мене слухають і чекають – тому я тут

CHEEV: Я побачив, що в Україні мене слухають і чекають – тому я тут

Влад Чижиков, він же CHEEV – наш український білорус. Він народився у Бобруйську, мешкав у Мінську, але вирішив вивчити українську і навіть дебютував у музиці з україномовним альбомом – "Drama" (2021). Він міг би виїхати закордон і жити в спокійній західній країни, але обрав Україну. Чому вийшло саме так, в чому полягає експеримент з його новою піснею "Печаль" і чим вона співзвучна сьогоднішнім настроям українців Влад CHEEV розповів Ксенії Івась в ефірі шоу "Вікенд нової музики" на Радіо Промінь.

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Фото: Сергій Галушка, Радіо Промінь

Я не боюся показувати емоції. Можливо, це незвично для людей – чоловік говорить про свої почуття. Але я не боюс

 

В нашій студії автор і виконавець власних пісень Влад CHEEV. Ти сьогодні презентуєш пісню під назвою "Печаль". На своїй сторінці в Інстаграм ти написав, що це експеримент. В чому саме він полягає? 

Вона дуже відрізняється від того, що я робив раніше. Вона не печальна. Я завжди щось таке пишу, щоб трохи посумувати – я люблю драму в музиці. В мене навіть перший альбом називається "Drama". Але ця пісня відрізняється – це фанк. А я ніколи не робив фанк українською. І вона оптимістична. Не сумна і не весела. Стилістично і за настроєм це для мене щось нове. 

А як взагалі в тебе виникла ідея створити пісню у стилі фанк? 

Я люблю бути неочікуваним. Для артиста важливо дивувати людей. Коли ти постійно однаковий – це нудно. Не кажу, що тепер я завжди буду робити фанк. Це просто для мене експеримент. Я повернусь і буду далі плакати. 

Коли ти її написав? Коли прийшов до тебе цей текст? 

Десь рік тому. Десь в травні 2022-го. Вона довго лежала, я довго думав, що з нею робити. В цій пісні є те, про що всі думають. Вона співпадає з настроєм українців.

У тебе вийшло і відео на пісню "Печаль". Ти там постаєш одразу в декількох амплуа. Хіпі, ковбой  і ковбой, що зняв капелюха. Чому ти обрав ці образи і що вони символізують? 

Чомусь образ хіпі до мене прийшов одразу. Коли я пишу пісню, я бачу образи. Це теж для мене експеримент – я тут ніби з сімдесятих років. 

А ковбой? 

Та це не ковбой. Це теж хіпі, просто в капелюсі. 

В кліпі можна побачити людей, які виконують ролі музикантів. Чи то твої музиканти? В тебе є група? 

Так, це мої реальні музиканти, я з ними виступаю на концертах. 

Зазвичай я виступаю тільки з гітаристом, але якщо це великий концерт, то можу взяти ще басиста, барабанщика. Окрім того, в мене є PR-менеджер, концертний директор. 

Ну ти ж працюєш з великою компанією, яка також працює з Олею Поляковою та іншими українськими артистами. В тебе з’явився продюсер? 

Не зовсім. Це мій лейбл, але я сам себе продюсую. Сам пишу, сам співаю. 

Фото: Сергій Галушка, Радіо Промінь

 

Я люблю бути неочікуваним. Для артиста важливо дивувати людей

 

Ти свій перший альбом "Драма" видавав самостійно, як незалежний інді-артист, і тобі самостійно вдалось зібрати мільйони прослуховувань. Цікаво, чи змінилось щось зараз із появою лейбла у твоєму житті? 

В мене немає продюсерів, я залишився незалежним артистом. Просто збільшилася команда, яка мені допомагає. Стало легше все робити. 

Під час війни ти повернувся в Україну, хоча міг би залишатися в рідній Біларусі або обрати будь-яку іншу країну, де спокійніше. 

Я хочу писати пісні та займатися музикою. І я побачив, що в Україні мене слухають, мене чекають. Це важливо для мене. Тому я тут зараз. 

А чи ризикуєш ти чимось, перебуваючи зараз в Україні? 

Складне запитання. Не знаю. 

У шоу "Селекція" ти розповів, що твій наступний альбом стане логічним продовженням дебютника "Драма". Цікаво дізнатися – у що переростає твоя "Драма"? У конфлікт? У порозуміння?

По цим двом синглам можна зрозуміти, куди я йду. Пісня "Печаль" – це нібито більш оптимістичне продовження. А "Мрієшся" – продовження глибше, але теж сумне. Певно, пісні двох альбомів будуть схожі. 

Тобі доведеться вигадувати те, що станеться з твоїм ліричним героєм. Чи піснями стають реальні історії твого життя? 

Я трохи гіперболізую те, що я відчуваю – авторові ж потрібно надавити на емоції. 

Наскільки близько ти готовий підпустити публіку до себе? Щоб відверто висловлюватися в піснях про особисте? 

Я не боюся показувати емоції. Можливо, це незвично для людей – чоловік говорить про свої почуття. Але я не боюся. 

 

Редакторки текстової версії  Світлана Берестовська і Міла Кравчук

 

Підписуйтеся на подкаст "Вікенд Нової Музики" на найбільших подкаст-платформах, щоб першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.