"Маємо шалений дефіцит бюджету через російську агресію" — депутат Крулько

7.02.2023 р., 22:31
"Маємо шалений дефіцит бюджету через російську агресію" — депутат Крулько

Верховна Рада ухвалила 7 лютого в першому читанні зміни до держбюджету. Внаслідок розв'язаної Росією війни половина державного кошторису — кошти від міжнародних партнерів України. А видатки зросли вдвічі порівняно з 2021 роком. Як за таких умов держава зможе фінансово встояти — розмірковували в ефірі Українського радіо голова парламентського комітету з питань бюджету, представниця "Слуги народу" Роксолана Підласа та перший заступник голови цього комітету, парламентар від "Батьківщини" Іван Крулько.

0:00 0:00
10
1x

"Збільшення витрат бюджету на 5,5 млрд грн на кілька проєктів"

Фото: фейсбук-стрінка Роксолани Підласої

Роксолана Підласа розповіла про зміни до бюджету: "Це великий законопроєкт. Зараз Кабмін об’єднує Міністерство регіонального розвитку та Міністерство інфраструктури у нове Міністерство відновлення. Ми це відображаємо в бюджеті, передаємо їм відповідальних виконавців та бюджетні програми. Крім того, у нас є тепер фонд ліквідації, який також координуватиметься Міністерством відновлення. Але найважливіше відзначити збільшення витрат бюджету на 5,5 млрд грн на кілька проєктів. Уряд домовився про активніше фінансування нових кредитних угод, які надійдуть до держбюджету, і ми ці кредити розкладаємо на видатки. Одна з найбільших статей нових видатків — програма на реконструкцію та модернізацію трьох лікарень: "Охмадит", нова університетська клініка в Києві та реабілітаційний центр у Львові. Крім того, понад 1 млрд ми спрямовуємо на ґранти для малого та мікробізнесу, які створюють підприємства у сфері переробки. Гадаю, це дуже ефективна програма. Торік Міністерство економіки вже її мало і видало 957 млн ґрантів. Це дало змогу створити 3380 нових робочих місць. Тож цю програму однозначно слід продовжувати і додавати нове фінансування". На думку Роксолани Підласої, фінансова ситуація в Україні дуже складна і залишатиметься такою, доки триватиме війна: "Наші видатки сьогодні зросли вдвічі порівняно з 2021 роком. І всі видатки, які не є військовими, потрапляють у площину дефіциту бюджету та покриваються за рахунок наших міжнародних партнерів. На сьогодні ми розуміємо, що без підтримки ззовні ми б не змогли забезпечувати всі свої видатки".

"Сподіваюся, держбюджет буде виконаний в тому режимі, що є" 

Фото: фейсбук-сторінка Івана Крулька

Іван Крулько підтвердив, що половина державного бюджету — це кошти від наших міжнародних партнерів. "Лише половину бюджету ми здатні закумулювати з податків та різноманітних митних платежів. Маємо шалений дефіцит бюджету через російську агресію та зруйновану економіку. Зараз ключові проєкти — це енергетика та відновлення інфраструктури. Велика частина коштів передбачена для Укрзалізниці, аби транспортні перевезення відбувались у стабільному режимі. Крім того, у проєкті змін до бюджету передбачено більше 1 млрд грн для прикордонної служби, що вкрай важливо на сьогодні. Але не треба забувати і про іншу складову — маємо підтримати звичайних українців, яким сьогодні дуже важко. За кошти соціального забезпечення вони вижити не можуть, бо все здорожчало в рази. Тому ми маємо звертатися до наших зовнішніх партнерів, щоб наповнювати Пенсійний фонд, підтримувати програми для соціально вразливих категорій громадян та інвалідів", — переконаний народний депутат. Іван Крулько вважає, що зменшити дефіцит бюджету — нереально. "Було б добре виконати бюджет з тим дефіцитом, який був ухвалений наприкінці 2022 року. Як показує досвід, ми входимо в рік з одним бюджетом, а виходимо з іншим. На дефіцит впливає і рівень інфляції, і курс гривні до іноземної валюти, а також інші чинники. Ухвалений бюджет підв’язаний під програми міжнародної допомоги, сподіваюся, він буде виконаний в тому режимі, що є. Після нашої перемоги програми підтримки України будуть більш інституційні. Адже ми маємо статус кандидата до ЄС. А в Євросоюзі працюють спеціальні програми для країн, що інтегруються", — наголосив Іван Крулько.

Фото: Укрінформ

Останні новини
Україна в підручниках історії Польщі, Франції, Німеччини та Великої Британії: яка вона?
Україна в підручниках історії Польщі, Франції, Німеччини та Великої Британії: яка вона?
Китай Росії, а Україні весь світ. Катков про допомогу з боєприпасами
Китай Росії, а Україні весь світ. Катков про допомогу з боєприпасами
Бойові виплати військовим становитимуть 60-85 мільярдів грн на місяць  — Вишлінський
Бойові виплати військовим становитимуть 60-85 мільярдів грн на місяць — Вишлінський
"Викривав хабарі, аби усунути непотрібних людей зі схем" – Щербан про ексголову Фонду держмайна
"Викривав хабарі, аби усунути непотрібних людей зі схем" – Щербан про ексголову Фонду держмайна
Положинський в ЗСУ: спочатку воювати, захищати, допомагати фронту, а вже потім пісні
Положинський в ЗСУ: спочатку воювати, захищати, допомагати фронту, а вже потім пісні
Новини по темі
"Майно Януковича стало здобутком державного бюджету" — Вікторія Коломієць про заборону Партії регіонів
"Нас розбудили страшенні вибухи". Спогад із Бучі
Без "Радянських" і "Гвардійських": Меджліс та КРЦ ініціюють інструментарій деокупації Криму
"Україна виграє інформаційну війну" – Микола Княжицький
Кожна з восьми бригад "Гвардії наступу" виконує свою задачу — майор Микола Коваль