"Зараз головна мета ДРГ — коригування". Шаманов про безпекову ситуацію у столиці

"Зараз головна мета ДРГ — коригування". Шаманов про безпекову ситуацію у столиці

Про безпекову ситуацію у столиці, зокрема про атаки безпілотників, екстрені вимкнення електроенергії під час ракетних обстрілів та роботу ворожих ДРГ, розповів в ефірі Українського радіо Михайло Шаманов, речник Київської міської військової адміністрації.

0:00 0:00
10
1x

Про безпеку в місті та ворожі ДРГ

"ДРГ є і будуть, на жаль. Просто зараз їхнє завдання змінилося. Якщо на початку навали вони були диверсійні, намагалися проводити теракти, розстрілювати блокпости, то зараз у них мета — насамперед, коригування. Воно проводиться через мережу агентів, зокрема й українців, на жаль. Тож робота триває, проводяться контрдиверсійні заходи та заходи з виявлення агентів РФ. Контррозвідка, СБУ, Нацполіція, Нацгвардія, Збройні сили постійно проводять роботи з виявлення ворожої агентури, з навчання, відпрацьовують контрдиверсійні заходи, і це дає результати. Спецслужби регулярно виявляють і знешкоджують розвідників ворога, виявляють коригувальників і зрадників".

Чи багато було викрито коригувальників за останній час?

Коли відбувається затримка, їх можуть лише підозрювати, розповів Михайло Шаманов. "Це відбувається або на блокпостах, або патрулі затримують підозрілих осіб на вулицях. Одразу викликають Нацполіцію та передають їх до СБУ. Точну інформацію щодо кількості ворожих ДРГ можна дізнатися саме в СБУ", — зазначив експерт.

На думку речника Київської міської військової адміністрації, усі мають бути пильними: "Ми розуміємо, що вони навколо нас, вони можуть бути нашими сусідами у маршрутці або співперехожими на вулиці. Коли ми в перші дні захищали Васильків, то виявили на вулиці людину, яка знімала на телефон, і зупинилася вона лише після попереджувальних пострілів у повітря. Ми передали його до СБУ. Згодом у квітні-травні ще одного ворожого агента звичайні військовослужбовці виявили на Харківщині, також передали до СБУ. Отже, це можуть бути громадяни з українськими паспортами, які поруч із нами, але через шантаж, гроші або з інших причин вони працюють на країну-ворога".

Михайло Шаманов наголосив, що ми самі можемо стати певною інформаційною допомогою для ворога, якщо починаємо викладати у соцмережі відео, як працює наша ППО, або фото збитих уламків дронів чи ракет. "Вони можуть бути ідентифіковані, бо на них бувають певні написи. Наприклад, був нещодавно дрон із написом "За Рязань", тож ворог може зідентифікувати, куди цей дрон долетів, і відкоригувати траєкторію", — підкреслив експерт.

Про збивання дронів зі стрілецької зброї

Михайло Шаманов розповів, що відстрілювати іранські безпілотники не є безпосередньою роботою блокпостів. Зараз у Києві вже створені мобільні групи з певним обладнанням та озброєнням, які, отримуючи інформацію, виїжджають і намагаються попереджувальним вогнем збити дрони та інші безпілотники. Були випадки, коли шахедів збивали і стрілецьким озброєнням, але це мають робити професіонали ППО.

"І тут прохання до слухачів. Якщо ви бачите і чуєте проліт ракети або дрона, то можете повідомляти про це відповідні служби з допомогою нашого спеціального додатка", — підсумував Михайло Шаманов.

Читати також: С-300 і С-400 б'ють по Києву: відповідь України

Фото: bin.ua. Михайло Шаманов, речник Київської міської військової адміністрації

Останні новини
Алгоритми Ютуба, російська пропаганда і людська лінь. Думка експерта Кульчинського
Алгоритми Ютуба, російська пропаганда і людська лінь. Думка експерта Кульчинського
Катери для захисту "зернового коридору" можуть доставити в Україну річками — Лакійчук
Катери для захисту "зернового коридору" можуть доставити в Україну річками — Лакійчук
"Ціль Ізраїлю незмінна – демонтаж влади ХАМАСу в Секторі Гази", –  Данилов
"Ціль Ізраїлю незмінна – демонтаж влади ХАМАСу в Секторі Гази", – Данилов
У 50 "справ Майдану" спливає термін давності та досі немає вироків — Донський
У 50 "справ Майдану" спливає термін давності та досі немає вироків — Донський
Корупційні суддівські скандали повторюються раз в кілька місяців — Валько
Корупційні суддівські скандали повторюються раз в кілька місяців — Валько
Новини по темі
Україна успішно виконала вже 13 РНП на шляху до НАТО — Жовква
"Головне питання у тому, чи справді було зачинене укриття і хто винен" ― Шаманов
"Правоохоронці підуть у тюрму. Це чіткий сигнал системі, що за злочини буде покарання" ― Перникоза
"Бомбезний" відпочинок, або Чому не варто відвідувати пляжі цьогоріч? Пояснює ДСНС
Реанімація Криму може бути складнішою за його деокупацію — Арсен Жумаділов