war

Іван Петренко: "Ми повинні розуміти, звідки витоки сьогоднішньої трагедії"

26.11.2022 р., 12:20

У музеї Голодомору-геноциду відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція "Геноцид як зброя у боротьбі проти української нації в ХХ-ХХІ ст.: інтердисциплінарні підходи". Про її основні положення розповів слухачам радіо "Культура" завідувач наукового інституту музею Іван Петренко.

 Слухати програму: тут

"Нині ми розширили формат нашої конференції. Зробили її з двох пленарних засідань. Перше засідання присвячене темі Голодомору, як найбільшому злочину, який здійснив комуністичний тоталітарний режим проти української нації. Буде багато гостей. 

Друге засідання присвятили сучасному геноциду, який відбувається зараз. Цей геноцид почався не з 24 лютого, а ще у 2014 році. Ми можемо бачити, як відбувається знищення та депортація наших дітей, як нищаться українські міста, інфраструктура, викрадається зерно. Кремль продовжує ту ж комуністичну сталінську політику, яку росіяни здійснювали в 1929-1930 роках. Вони нічого нового не вигадують, а діють за вказівками попередників.  

Читати ще: Геноцид українців через 90 років. Свідки Голодомору про злочини тоді і нині

Ми маємо знати і пам'ятати нашу історію, розуміти, звідки витоки і корені сьогоднішньої трагедії. Поки існує незалежна Україна, Москва буде намагатися нас знищити, колонізувати, щоб повернути свій імперський статус. Тому треба пам'ятати свою історію, знати, хто винен в цих трагічних сторінках української історії, ставати сильнішими".

Фото: Ольга Ковальова

Іван Петренко: "Ми повинні розуміти, звідки витоки сьогоднішньої трагедії"

Новини по темі