war

"Справи Майдану": під час війни кількість переданих обвинувальних актів збільшилась на третину, ніж торік — Донський

21.11.2022 р., 11:30

Цього року Офіс Генерального прокурора, розслідуючи "справи Майдану", скерував до суду обвинувальні акти щодо 50 осіб. Це на третину більше, ніж торік. Про це в ефірі Українського радіо заявив керівник Департаменту організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв'язку з масовими протестами у 2013-14 роках Офісу Генерального прокурора Олексій Донський.

"Щодо ключових злочинів, то значна кількість "справ Майдану" вже передана до суду і упродовж тривалого часу розглядаються. Нині в судах розглядаються 120 судових справ, по яких притягнуто до відповідальності, тобто є обвинуваченими 247 осіб. Щодо цифр по Офісу Генерального прокурора, є 26 обвинувальних вироків щодо таких осіб. Частина осіб відбувають покарання, — зазначив Донський.

Водночас він зауважив, що щодо значної кількості злочинів розслідування ще тривають. 

"Під час подій Майдану було вчинено близько чотирьох тисяч злочинів. По окремих злочинах, які були вчинені в умовах неочевидності, тобто за відсутності очевидців, і за значної кількості концентрації правоохоронців різних підрозділів на місці вчинення злочину за відсутності, розслідування ще триває. Зокрема, це стосується і окремих вбивств 18-го лютого, а також перших вбивств 21-го січня. Крім того, по 51 кримінальному провадженню ми наразі здійснюємо досудове розслідування. На сьогодні в цих впровадженнях притягнуто до кримінальної відповідальності ще 96 осіб", — сказав він.

Представник Офісу Генерального прокурора повідомив, що цього року до суду було скеровано обвинувальні акти щодо 50 осіб, що є на третину більше у порівнянні з минулим роком. 

"Цього року ми вже повідомили про підозру ще 27 особам, тобто притягнули до кримінальної відповідальності. Якщо говорити про кількість осіб, щодо яких обвинувальні акти скеровано до суду, то цього року цих осіб навіть на третину більше ніж попереднього року. Цьогоріч ми направили обвинувальні акти щодо 50 осіб, а минулого року їх було 38", — зазначив Донський.

Більше про розслідування "справ Майдану" та коли варто очікувати на нові вироки слухайте в ефірі Українського радіо о 21:00.

Фото: Владислав Мусієнко

"Справи Майдану": під час війни кількість переданих обвинувальних актів збільшилась на третину, ніж торік — Донський

Новини по темі