150 боєзіткнень за добу сталося на передовій.
Росія може напасти на НАТО в найближчі роки.
Світовий рекорд українки з фрідавінгу.
Один із багатьох викликів, який постав під час війни, це загроза медіатравмування. Як можна уникнути емоційного перенавантаження від інформації, отриманої з медіа, та як загалом в Україні та за кордоном досліджують і впроваджують медіаграмотність? Спікери: Олена Тараненко, менеджерка з розбудови потенціалу, програма "Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті", IREX/Україна; Ірина Нєгрєєва, незалежна консультантка, оцінювачка проєктів у сфері розвитку демократії та врядування; Людмила Юзва, проєктна менеджерка програми досліджень NDI в Україні.
Що таке холодотерапія. Чи справді вона зміцнює імунітет і кому не рекомендуються низькі градуси. Хто такий Вім Хоф і яку філософію він сповідує. Чи всім це підходить? Гість — Отто Стойка, лікар Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, кандидат медичних наук, член Асоціації дієтологів України, експерт з громадського здоров'я.
Знову до нас прийшов ретроградний Меркурій. Як з'явилася традиція пояснювати всі свої невдачі, проблеми зі здоров'ям і просто поганий настрій виходом планети на ретроградну орбіту. Хто це запровадив: астрономи чи астрологи? Як ставляться до такого тренда самі науковці. Скільки раз на рік Меркурій стає ретроградним. Чи справді планети впливають на наше життя і яким чином. Гостя — Дар'я Добричева, кандидатка фізико-матичних наук, старша наукова співробітниця відділу позагалактичної астрономії та астроінформатики Головної астрономічної обсерваторії НАН України.
Закон про підвищення податків набере чинності з 1-го грудня.
Чому в Києві вимагають заборонити електросамокати? Раніше запровадити обмеження на використання цього транспортного засобу збиралися в Івано-Франківську, локальна заборона на самокати діє в Одесі. Чому зростає кількість дтп із двоколісними і чи можна їх інтегрувати у міську інфраструктуру. Гість — Віталій Селик, голова Ради з урбаністики Києва.
Торговельна війна між США та Китаєм. Як це може позначитися на світовій економіці. І зокрема, як це вплине на Україну. Гість — Артур Харитонов, президент громадської організації "Ліберально-демократична ліга України".
Зеленський підпише закон про держбюджет.
Донецький "Шахтар" поступився нідерландській команді у Лізі чемпіонів.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Грузія. Чи законний парламент, який розпочав перше засідання. І коли можуть відбутися президентські вибори. Що далі? Гість — Юрій Панченко, журналіст-міжнародник, редактор видання "Європейська правда".
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Каміль Сен-Санс, "Інтродукція і рондо каприччіозо".
14 російських атак на Времівському напрямку.
Новий пакет допомоги від США.
Донецький “Шахтар” поступився нідерландській команді.
Гендерна рівність, права жінок у світі та в Україні. Про певні гендерні перекоси в розвинених країнах, наскільки це впливає на життя, політику, соціальне становище жінок і чоловіків. Гостя — Марина Вороніна, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри всесвітньої історії Харківського національного педагогічного університету імені Г. Сковороди.
Окупанти посилюють укріплення на окупованих територіях.
Протести в Румунії.
Рекордний снігопад у Південній Кореї.
Платформа пам'яті "Меморіал героїв", щоби зберегти правду про ціну нашої свободи, оголошує кампанію підтримки "Донат на пам'ять". Гостя — Гаяне Авакян, співзасновниця "Меморіалу героїв".
Про документальний фільм Суспільного “Йона. Голодне марення” про українську художницю болгарського походження, яка через мистецтво досліджує тему Голодомору.
Що таке "ТРЕМПЕЛЬ"? Діалектизми Харківщини.
Адміністрація президента США Джо Байдена планує надати Україні новий пакет військової допомоги обсягом 725 мільйонів доларів.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Перша школа операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів або як волонтери змінюють хід війни? Гостя — Любов Шипович, волонтерка, співзасновниця благодійного фонду Dignitas.
Росія атакує Україну крилатими ракетами.
Сьогодні президент підпише Закон про державний бюджет України на 2025 рік.
Верховна Рада ухвалила в першому читанні нову редакцію закону "Про захист персональних даних". Гість — Данило Глоба, заступник директора з правових питань YouControl.
ВРУ ухвалила закон під номером 10132, яким запроваджують підтримку та відновлення прав постраждалих від сексуального насильства внаслідок війни РФ. Проаналізуємо цей закон. Створюється Реєстр постраждалих осіб, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії росії. Як він працюватиме? Кого до нього вноситимуть? Також документ запроваджує надання невідкладних репарацій постраждалим та їхнім сім’ям. У якому розмірі та як довести, що людина має право на репарацію? Гостя — Марина Легенька, віцепрезидентка ГО "Ла Страда-Україна".
Росіяни вдарили по цивільному підприємстві у Харкові.
Оперативника СБУ засудили до 10 років за отримання хабаря.
Про Сєвєродонецький з'їзд або Всеукраїнський з'їзд народних депутатів та депутатів місцевих рад (відомий також як Всеукраїнський з'їзд депутатів Верховної ради АР Крим, місцевих рад усіх рівнів) — з'їзд депутатів, що відбувся 28 листопада 2004 року на противагу Помаранчевій революції.
Російська пропаганда виходить на новий рівень маніпуляції - збирається використовувати фактчекінг як зброю.
Триває ракетна атака по Україні, вибухи пролунали у низці областей.
Північна Корея готується передати Росії нові партії балістичних ракет.
Роль РЕБ у боротьбі з ворожими дронами — Зеленский заявив, що ЗСУ поширять найефективніший досвід ешелонування засобів протиповітряної оборони на більшу кількість регіонів. Про що йдеться? Росіяни стали менше використовувати Ланцети. В чому причина? На які дрони зараз робить ставку ворог? Дозвіл країн НАТО використовувати далекобійні ракети. Чи можна посилити ефективність їх використання ще й нашими ударними дронами? Гість — Анатолій Храпчинський, виробник засобів радіоелектронної боротьби.
У Миколаєві через відключення світла не їздитимуть трамваї та тролейбуси.
Президент Румунії скликає Вищу раду національної оборони.
Європейська комісія наполягає, аби Україна узгодила акцизні ставки на тютюнові вироби. Чому це важливо? Коли це може статися і що, власне, отримає Україна від прийняття такого рішення? Гість — Мирослав Лаба, фахівець з питань податкової та регуляторної політики "Економічної експертної платформи".
У Києві уламки впали на територію підприємства.
Через масований ракетний удар школи Рівного перевели на дистанційне навчання.
В переддень "Чорної п'ятниці". Про традиційний сезон знижок, який в Україні вже вийшов за межі одного дня. Яких іще змін зазнають традиції закупів і шопінгу? Які тенденції спостерігаються на внутрішньому ринку наприкінці третього року війни? Наскільки змінилися пріоритети і вподобання українців у виборі необхідних товарів і продуктів… Як вітчизняні виробники в умовах війни намагаються не тільки "вижити" на ринку, а й бути соціально відповідальними, сплачувати податки і шукати можливості отримувати прибутки, розвивати виробництво? Гість — Андрій Кривонос, голова Асоціації франчайзингу України; на зв'язку — Олег Пендзин, експерт "Економічного дискусійного клубу".
Через атаку РФ запізнюються декілька поїздів.
У Куп’янському районі на Харківщині ситуація залишається складною.
В переддень "Чорної п'ятниці". Про традиційний сезон знижок, який в Україні вже вийшов за межі одного дня. Яких іще змін зазнають традиції закупів і шопінгу? Які тенденції спостерігаються на внутрішньому ринку наприкінці третього року війни? Наскільки змінилися пріоритети і вподобання українців у виборі необхідних товарів і продуктів. Як вітчизняні виробники в умовах війни намагаються не тільки "вижити" на ринку, а й бути соціально відповідальними, сплачувати податки і шукати можливості отримувати прибутки, розвивати виробництво? Гість — Андрій Кривонос, голова Асоціації франчайзингу України; на зв'язку — Олег Пендзин, експерт "Економічного дискусійного клубу".
На Сумщині внаслідок російської атаки зруйновано декілька об‘єктів інфраструктури.
Кількість випадків незаконного перетину кордону зменшується.
Де безпечно зберігати криптовалюту? Якою мірою несе відповідальність за кошти користувачів криптобіржа та чи завжди повертає гроші у разі зламу? Про альтернативу – криптогаманці, а також про методи захисту даних, якими не варто нехтувати. Гості: Адріан Пантюхов, економіст, редактор каналу Crypto Outlook; Василь Кирилюк, криптоексперт.
На Кіровоградщині внаслідок ракетного удару спалахнула пожежа.
У Житомирі продовжують відновлювати водопостачання.
Де безпечно зберігати криптовалюту? Якою мірою несе відповідальність за кошти користувачів криптобіржа та чи завжди повертає гроші у разі зламу? Про альтернативу – криптогаманці, а також про методи захисту даних, якими не варто нехтувати. Гості: Адріан Пантюхов, економіст, редактор каналу Crypto Outlook; Василь Кирилюк, криптоексперт.
На Київщині внаслідок нічної атаки постраждали дві людини.
По всій Україні запровадили екстрені знеструмлення.
Виставка "Небачена сила" про спротив українців. Гостя — Ольга Муха, кураторка виставки "Небачена сила", кандидатка філософських наук, філософиня і менеджерка культури, програмна директорка Української асоціації культурологів — Львів.
В Одесі внаслідок ракетного обстрілу щонайменше двоє людей травмованих.
Частина Луцька залишилася без світла.
Іранські супутники в космосі, китайські досягнення в деталізованості знімків, нові місії та "загроза" від запуску "Старлінків" для астрономії. Хто і з якою метою зараз опановує космос? Гість — Андрій Колесник, незалежний експерт з питань космічної діяльності, ексрадник Голови Державного космічного агентства України.
Через масовану атаку росіян в Україні запровадили екстрені знеструмлення.
На фронті відбулося 157 бойових зіткнень.
Про ще один спосіб тиску ФСБ на українців тимчасово окупованих територій — висувають обвинувачення щодо незаконного передання грошей третій особі, яку підозрюють в екстреміській діяльності, — Ескендер Барієв, голова Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу.
Аварійні відключення електроенергії скасованою.
На Курахівському та Покровському напрямках зафіксовано найбільшу кількість штурмів.
Що таке "ФРИШТИК"? Діалектизми Закарпаття.
В Україні стартував перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Якою є мета створення реєстру, як будемо реєструвати котів, собак і тхорів? Гостя — Марина Суркова, президентка Асоціації зоозахисних організацій України.
Російська армія намагається наблизитися до Покровська, окупанти за 6 км від міста.
Україна отримала черговий транш від Світового банку.
У Києві презентували монографію "Стратегічні комунікації в умовах війни: погляд від волонтера до науковця", яка узагальнює досвід боротьби з російською пропагандою. Чим і для кого буде цікава ця книга? Про те, як змінюються пропагандистські наративи на тлі російсько-української війни, який досвід роботи з поширенню російської пропаганди буде корисним іншим країнам? Чим небезпечні російські інформаційні наративи і як їх розпізнавати? Гостя — Лариса Компанцева, завідувачка кафедри стратегічних комунікацій та прикладної лінгвістики центру стратегічних комунікацій Навчально-наукового інституту інформаційної безпеки та стратегічних комунікацій Національної академії СБ України, докторка філологічних наук, професорка.
У Херсоні запроваджується тимчасовий графік подачі води через відсутність електроенергії.
У США та Німеччині засудили масований російський ракетний обстріл.
Онлайн послуги сервісних центрів МВС (реєстрація авто, видача посвідчення водія та інше), що при цьому залежить від громадянина? Гість — Павло Сорока, заступник начальника Головного сервісного центру МВС — начальник регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС в місті Києві.
У 14 регіонах України ліквідовують наслідки чергового масованого удару Росії.
У Торецьку тривають важкі бої.
Сертифікаційний курс про планування та організацію велосипедного руху в українських містах і громадах. Гості: Марина Блудша, комунікаційна координаторка U-Cycle; Ольга Куницька, професорка Національного транспортного університету; Оксана Гульчак, професорка Національного транспортного університету.
Російські війська атакували Харків КАБами.
Японія надасть 600 млн доларів на житлові субсидії українцям.
Чому в Києві вимагають заборонити електросамокати? Раніше запровадити обмеження на використання цього транспортного засобу збиралися в Івано-Франківську, локальна заборона на самокати діє в Одесі. Чому зростає кількість дтп із двоколісними і чи можна їх інтегрувати у міську інфраструктуру. Гість — Віталій Селик, голова Ради з урбаністики Києва.
12 влучань зафіксовано внаслідок сьогоднішньої атаки росіян.
Міністр закордонних справ України закликав партнерів зміцнити наш повітряний щит.
Цей день настав. Вийшла довгоочікувана українська гра S.T.A.L.K.E.R. 2. У день релізу інтернет-провайдери повідомляли про зниження швидкості інтернету через масове її завантаження. Гість — Владислав Апацький, автор присвяченого S.T.A.L.K.E.R. YouTube‐каналу Volnyckyi.
Шість ворожих ракет знищено вранці на Хмельниччині.
СБУ викрила ще вісьмох провокаторів, які намагалися зірвати мобілізацію в Україні.
Російські війська завдали повторного удару по Харкову.
У Рівному відновили електропостачання після ракетної атаки.
В листопаді 1963 року в Далласі було вбито 35-го президента США Джона Кеннеді. Що він встиг зробити за свій неповний президентський строк? Чому матеріали щодо його смерті й досі частково засекречені? Яким був політиком? Який спадок залишив? Гість — Олександр Цветков, український дипломат, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин факультету права та міжнародних відносин Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
"Укренерго" збільшило обсяг заходів обмеження електроенергії.
Президент підписав закон про державний бюджет на наступний рік.
В листопаді 1963 року в Далласі було вбито 35-го президента США Джона Кеннеді. Що він встиг зробити за свій неповний президентський строк? Чому матеріали щодо його смерті й досі частково засекречені? Яким був політиком? Який спадок залишив? Гість — Олександр Цветков, український дипломат, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин факультету права та міжнародних відносин Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Ситуація на фронті: найбільше боїв відбулося на Покровському та Курахівському напрямках.
Вибухівку з дронів росіяни скидають на Херсонщині, є жертви.
На Львівщині очікують жорсткі обмеження електроенергії.
Стан енергетики після ракетного обстрілу 28 листопада, чи є ще запас міцності. Гість: Олександр Харченко, директор Центру дослідження енергетики.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Міністр оборони України Рустем Умєров прибув до Південної Кореї на переговори. Що Південна Корея та Україна можуть запропонувати один одному. І чого Південна Корея очікує в новій міжнародній реальності? Гість: Антон Ганоцький, експерт з політики країн Азії незалежного аналітичного центру “ADASTRA”.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Верховна Рада скасувала норму про конфіскацію майна в корупціонерів: обвинувачені у корупції, які намагаються піти на угоду зі слідством, зможуть зберегти своє майно. Гість — Павло Демчук, юридичний радник Transparency International Ukraine.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Україна в оточенні друзів путіна: Угорщина, Словаччина і тепер, можливо, Румунія, не рахуючи росії та Білорусі... а що далі? Гість — Богдан Цюпин, європейський кореспондент Української служби "Голосу Америки" в Лондоні.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Скандал із 120-міліметровими мінами для ЗСУ українського виробництва: Міноборони розпорядилося забрати з фронту 100 тисяч неякісних мін. Гість — Юрій Ніколов, редактор сайту "Наші гроші".
Достовірна інформація з перевірених джерел
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Російська пропаганда виходить на новий рівень маніпуляції - збирається використовувати фактчекінг як зброю.
Головні новини дня.
27 листопада відбулася церемонія вручення премії імені Джеймса Мейса "Громадянська позиція" в галузі журналістики за 2024 рік. Там побувала Ірина Жданова, журналістка Українського Радіо.
Чому ВПО повертаються в окупацію?
Чому ВПО повертаються в окупацію?
Підбиваємо підсумки дня, що минає.
Достовірна інформація з перевірених джерел
Волонтерські об'єднання Полтавщини з 24 лютого 2022-го року чи з 2014-го допомагають українським військовим, їхнім родинам у тилу, внутрішньо переміщеним особам та, зрештою, усім, хто страждає від війни. Як з мирних рейок волонтерства моментально перебудуватися на допомогу військовим, а ще як під час допомоги у війні не забути про мирні потреби — про це журналісти полтавської регіональної редакції Українського Радіо Світлана Ісаєнко та Олександр Бобошко.
В переддень "Чорної п'ятниці". Про традиційний сезон знижок, який в Україні вже вийшов за межі одного дня. Яких іще змін зазнають традиції закупів і шопінгу? Які тенденції спостерігаються на внутрішньому ринку наприкінці третього року війни? Наскільки змінилися пріоритети і вподобання українців у виборі необхідних товарів і продуктів… Як вітчизняні виробники в умовах війни намагаються не тільки "вижити" на ринку, а й бути соціально відповідальними, сплачувати податки і шукати можливості отримувати прибутки, розвивати виробництво? Гість — Андрій Кривонос, голова Асоціації франчайзингу України; на зв'язку — Олег Пендзин, експерт "Економічного дискусійного клубу".