Майже 400 окупантів ліквідували на Покровському напрямку.
Україна не заперечує проведенню на своїй території пошукових та ексгумаційних робіт жертв Волинської трагедії.
Нова редакцію закону "Про захист персональних даних". Гість — Данило Глоба, заступник директора з правових питань YouControl.
20 років новітнього українського текстилю. Що показала VII Всеукраїнська трієнале? Гостя: Олена Куца-Чапенко, художниця декоративно-прикладного мистецтва, кураторка VII Всеукраїнського трієнале художнього текстилю.
ВРУ ухвалила закон під номером 10132, яким запроваджують підтримку та відновлення прав постраждалих від сексуального насильства внаслідок війни РФ. Проаналізуємо цей закон. Створюється Реєстр постраждалих осіб, життю та здоров’ю яких завдано шкоди внаслідок збройної агресії росії. Як він працюватиме? Кого до нього вноситимуть? Також документ запроваджує надання невідкладних репарацій постраждалим та їхнім сім’ям. У якому розмірі та як довести, що людина має право на репарацію? Гість: Марина Легенька, віцепрезидентка ГО "Ла Страда-Україна".
Рятувальники локалізували загоряння після удару в Сумах.
Уряд запроваджує програму "Зимової підтримки" для українських родин.
Ізраїль припинить вогонь у Лівані.
З чим ми підходимо до зимового сезону на фронті. Наскільки складна ситуація для Сил оборони і на яких саме напрямках. Як ворогу вдається зберігати високу боєздатність по всій лінії фронту і чому рф досі не вичерпала запаси людських ресурсів попри значні втрати. Який мобілізаційний резерв ще має ворог і де він зосереджений? Гість — Олексій Гетьман, військовий аналітик.
Що являють собою нові дрони росіян "Князь Вандал Новгородський", "Гарпія-А1", "Молнія-1"? Актуальна ситуація на фронті. Гість — Юрій Федоренко, командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" 92 ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка.
Росіяни просунулися на Донеччині та Харківщині.
"Укрзалізниця" запускає пряме сполучення між Львовом та столицею Молдови Кишиневом.
На Тернопільщині найближчі 2 доби світло вмикатимуть по 2 години на добу.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
З 25 листопада в Україні розпочалося добровільне декларування вогнепальної зброї. Як змінюється контроль за обігом зброї? Наскільки простим і доступним є механізм добровільного декларування? Що потрібно знати тим, хто має нелегальну зброю. Гість: Григорій Усатий, експерт з кримінального права, кандидат юридичних наук.
"Аудіокнижка". Оксана Забужко, "Музей покинутих секретів".
"Хвилина класики". Ігор Шамо, Вечірня музика. / Юрій Щуровський, "Море кличе" з фільму "Та що наздоганяла вітер".
Сили оборони відкинули росіян від Куп'янська.
На Харківщині тестують нові дрони для розмінування.
Про Ефіопію, єдину країну континенту, яка ніколи не була колонією, про її війни, кордони і штучний голод у 1984-1987 роках — Сергій Сингаївський, письменник і перекладач. Саме в ці роки пан Сергій працював військовим перекладачем у Ефіопії.
Ворог атакував Херсонщину, є загиблі на поранені.
Майже 1000 багатоквартирних будинків у Кривому Розі залишаються без тепла.
Які обмеження електроенергії варто очікувати сьогодні.
Що робити з "проблемними" сусідами. Які є юридичні методи впливу на них? Що потрібно знати, коли такі сусіди ведуть себе неадекватно. І що з відповідальністю за спільний простір у будинках — у випадку підтоплення, пожеж, сміття на сходових частинах тощо. Гості: Тетяна Малишева, журналістка Українського радіо; Дарина Старовойтова, адвокатка, керівниця цивільної практики АО "Verity Group".
"Культурний десант" до Дня Десантно-штурмових військ ЗСУ представив нове відео - "Під бахмутським дощем". Гість — Сергій Мартинюк, музикант, фронтменомгурту Фіолет, письменник та військовослужбовць.
У Києві двоє поранених через нічну атаку безпілотників. Одного з них госпіталізували в Дніпровському районі із будинку на воді. Про пошкодження обʼєкта нежитлової інфраструктури, повідомили в КМВА.
Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів
Українська економічна криза 1990-х: наслідки розвалу радянської імперії довжиною у десятиліття. Гості: Віталій Паздрій, доцент кафедри бізнес-економіки та підприємництва Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана; Олександр Савченко, доктор економічних наук, професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу; Тетяна Гайдай, професорка кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Руслана Артим, членкиня жіночої ділової палати та власниця бізнесу; Людмила Калабуха, бізнес-тренерка та почесна амбасадорка ООН в Україні з розвитку жіночого підприємництва.
У результаті російської атаки безпілотниками у Києві поранення отримали щонайменше дві людини.
Укрзалізниця почала продаж квитків на поїзди нових рейсів.
Таке трапляється: банківська карта неочікувано заблокована, і раптом з'ясовується, що була "якась" судова справа, про яку, як кажуть, ні сном, ні духом… і далі вже доводиться розмотувати цей клубок в зворотньому порядку... Чи може так статися, що у суді розглянуть справу без відповідача? А чому ж не повідомили особу, чи можливо, повідомили, але він пропустив це? Що варто знати в цьому контексті всім нам? Гість – Сергій Деледивко, адвокат.
Що таке "БІГМЕ"? Ці діалектні слова "бігме" і "бодайчинє" використовують у селі Смідин Волинської області. "Бігме" — це правда, а "бодайчинє" — напевно.
За рік в Україні затримали майже 180 паліїв завербованих росією.
Німецькі партнери передали Хмельницькому три автомобілі.
У попередніх випусках ми розповідали про життя радіо та працівників, але останній випуск буде присвячений Вам — нашим слухачам. Історії слухачів Українського Радіо: Ніна Барвінська, Дніпро; Олена з Маріуполя; Наталя з Тростянця на Сумщині; Юрій Третьяков, староста Малокомишуваського округу Оскільської громади на Харківщині; Валерій Марченко, міський голова Ізюма; Іванна Климпуш-Цинцадзе, народний депутат України; Світлана Остапа, голова Наглядової ради Суспільного мовлення; Ярослав Кендзьор, народний депутат України шести скликань; Іван Заєць, народний депутат України п'яти скликань.
Програму створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключно відповідальністю Суспільного Мовника і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.
Днями месенджерами та соціальними мережами росіяни нібито від імені української розвідки, ГУР розповсюджували повідомлення про загрозу "особливо масованого" ракетно-бомбового удару по українським містам. У відомстві закликали українців бути пильними та стійкими, а втім — не ігнорувати повітряної тривоги, адже безпечніше перечекати загрозу в укритті.
Сьогодні діятиме одна черга відключень електроенергії.
На Київщині затримали чоловіка, який на замовлення спецслужб росії підпалив відділення пошти.
Засідання Ради Україна-НАТО на рівні послів. Обговорення учасниками застосування росією нової балістичної ракети. Які можуть бути рішення, чи можна сподіватися на нові види озброєння. В Європі відновилися обговорення питання стосовно відправки західних військ в Україну. Про це пише Le Monde. Гість — Олександр Леонов, виконавчий директор центру прикладних політичних досліджень "Пента".
У столиці внаслідок нічної атаки безпілотників - двоє травмованих.
Ізраїль та угруповання Хезболла досягнули перемир'я.
Чому в Києві вимагають заборонити електросамокати? Раніше запровадити обмеження на використання цього транспортного засобу збиралися в Івано-Франківську, локальна заборона на самокати діє в Одесі. Чому зростає кількість дтп із двоколісними і чи можна їх інтегрувати у міську інфраструктуру. Гість — Віталій Селик, голова Ради з урбаністики Києва.
Понад 700 пунктів незламності вже розгорнуто по всій території України.
Байден попросив у Конгресу США 24 мільярди доларів для підтримки України.
Дорого купити, дорого винаймати: як вирішити житлове питання. Як зробити житло доступнішим для тих, хто його потребує. Особлива увага людям, які переїхали з окупованих територій. Як впорядкувати ринок оренди і як боротися зі спекулятивним ростом цін на цьому ринку. Житлова політика держави: яка вона? Інфопривід. ЛУН і Work.ua дослідили вартість житла в Україні. За цими резульатами у Києві вартість однокімнатної квартири становить 68% середньої зарплати в місті, в Ужгороді — 87%, у Львові — 80%. Найнижчий показник у Харкові — оренда становить 21% зарплати. Гостя — Анастасія Боброва, дослідниця, заступниця директора аналітичного центру Cedos.
Сили ППО збили 36 безпілотників, якими росіяни з вечора атакували Україну.
Команда Дональда Трампа підписала з адміністрацією Джо Байдена - перехідний меморандум.
Дорого купити, дорого винаймати: як вирішити житлове питання. Як зробити житло доступнішим для тих, хто його потребує. Особлива увага людям, які переїхали з окупованих територій. Як впорядкувати ринок оренди і як боротися зі спекулятивним ростом цін на цьому ринку. Житлова політика держави: яка вона? Інфопривід. ЛУН і Work.ua дослідили вартість житла в Україні. За цими резульатами у Києві вартість однокімнатної квартири становить 68% середньої зарплати в місті, в Ужгороді — 87%, у Львові — 80%. Найнижчий показник у Харкові — оренда становить 21% зарплати. Гостя — Анастасія Боброва, дослідниця, заступниця директора аналітичного центру Cedos.
На лінії фронту за минулу добу відбулося понад 220 бойових зіткнень.
У Києві різдвяні та новорічні свята відбудуться без масових заходів.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Перша школа операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів або як волонтери змінюють хід війни? Гостя — Любов Шипович, волонтерка, співзасновниця благодійного фонду Dignitas.
Окуповані частини Херсонщини та Запоріжжя залишилися без електрики.
Державних посадовців, які незаконно отримали інвалідність, позбавлять виплат і статусу інвалідності.
Активізація з Людмилою Тягнирядно
Перша школа операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів або як волонтери змінюють хід війни? Гостя — Любов Шипович, волонтерка, співзасновниця благодійного фонду Dignitas.
У Торецьку на Донеччині українські захисники продовжують стримувати ворога.
У Румунії студенти вийшли на акцію протесту проти кандидата в президенти Каліна Джорджеску.
Торговельна війна між США та Китаєм. Як це може позначитися на світовій економіці. І зокрема, як це вплине на Україну. (Інфопривід. Обраний президент США Дональд Трамп обіцяє ввести мита на товари з Китаю, Мексики та Канади у перший день своїх повноважень. Про це пише CNN). Гість — Артур Харитонов, президент громадської організації "Ліберально-Демократична Ліга України".
Служба безпеки та Національна поліція затримали 5 агентів рф, які 20 листопада цього року вчинили теракт у центральній частині Житомира.
Чому і більшовики, і царська охранка боялися митрополита Василя Липківського? Чим Томос 1924 року відрізнявся від Томосу 2019-го? Як належним чином вшанувати памʼять видатного церковно-громадського діяча? 27 листопада 1937 року було страчено митрополита Василя Липківського. Гість — Олександр Саган, релігієзнавець.
На трьох напрямках фронту російські війська продовжують активні штурмові дії.
Кількість людей з інвалідністю в Україні зросла на 300 тисяч.
Платформа пам'яті "Меморіал". Щоби зберегти правду про ціну нашої свободи "Меморіал героїв" оголошує кампанію підтримки Донат на пам'ять. Гостя — Гаяне Авакян, співзасновниця "Меморіалу героїв".
Правоохоронці затримали пʼятьох людей, які підірвали вибуховий пристрій біля райуправління поліції у Житомирі 20 листопада.
Стартував Тиждень доброчесності. Гостя — Марина Стародубська, дослідниця, викладачка, ад'юнкт-професорка Києво-Могилянської бізнес школи, письменниця, авторка видання "Як зрозуміти українців: кроскультурний погляд".
Що таке "ПРАЖЕНІ ЗЕРНЯТКА". Це — смажене соняшникове насіння. Діалектизми Одещини.
За минулу добу зафіксовано 224 бойових зіткнення на фронті.
Українські військові продовжують утримувати займані позиції на Гуляйпільському та Оріхівському напрямках.
Знову до нас прийшов ретроградний Меркурій. Як з'явилася традиція пояснювати всі свої невдачі, проблеми зі здоров'ям і просто поганий настрій виходом планети на ретроградну орбіту. Хто це запровадив: астрономи чи астрологи? Як ставляться до такого тренда самі науковці. Скільки раз на рік Меркурій стає ретроградним. Чи справді планети впливають на наше життя і яким чином. Гостя — Дар'я Добричева, кандидатка фізико-матичних наук, старша наукова співробітниця відділу позагалактичної астрономії та астроінформатики Головної астрономічної обсерваторії НАН України.
Росіяни продовжують обстрілювати Харківщину.
Кількість людей з інвалідністю в Україні зросла до 300 тисяч.
Грузія. Чи законний парламент, який розпочав перше засідання. І коли можуть відбутися президентські вибори. Що далі? Гість — Юрій Панченко, журналіст-міжнародник, редактор видання "Європейська правда".
Двоє людей дістали травми після російської атаки безпілотниками на Київ.
Нову машину для розмінування українського виробництва почали випробовувати у Харкові.
Один із багатьох викликів, який постав під час війни, це загроза медіатравмування. Як можна уникнути емоційного перенавантаження від інформації, отриманої з медіа, та як загалом в Україні та за кордоном досліджують і впроваджують медіаграмотність? Спікери: Олена Тараненко, менеджерка з розбудови потенціалу, програма "Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті", IREX/Україна; Ірина Нєгрєєва, незалежна консультантка, оцінювачка проєктів у сфері розвитку демократії та врядування; Людмила Юзва, проєктна менеджерка програми досліджень NDI в Україні.
Прокуратура розпочали почала розслідування розстрілу 5-ьох українських військовополонених на Покровському напрямку.
Певні успіхи Збройні Сили України мали на Липецькому напрямку Харківщини.
Що таке холодотерапія. Чи справді вона зміцнює імунітет і кому не рекомендуються низькі градуси. Хто такий Вім Хоф і яку філософію він сповідує. Чи всім це підходить? Гість — Отто Стойка, лікар Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, кандидат медичних наук, член Асоціації дієтологів України, експерт з громадського здоров'я.
Троє людей поранені внаслідок російських обстрілів на Донеччині.
Європарламент підтримав новий склад Єврокомісії.
Україна просить Польщу передати приміщення генконсульства рф у Познані.
Кабмін подав законопроєкт, у якому пропонують створити систему, в якій збиратимуть всю інформацію про шкоду від російської агресії. Уряд затвердив нові правила бронювання. На зв'язку — Ірина Корженкова, аналітикиня Центру спільних дій.
На Тернопільщині залишається складною ситуація з електропостачанням.
Український нардеп висунув Трампа на Нобелівську премію миру.
Як українські школярі готуються до реальних викликів у рамках предмета "Захист України".
П'ятеро людей поранені в Херсоні і передмісті внаслідок атак російських дронів.
На Волині російські книжки переробляють на туалетний папір.
Гендерна рівність, права жінок у світі та в Україні. Про певні гендерні перекоси в розвинених країнах, наскільки це впливає на життя, політику, соціальне становище жінок і чоловіків. Гостя — Марина Вороніна, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри всесвітньої історії Харківського національного педагогічного університету імені Г.Сковороди.
102 бойових зіткнення від початку доби відбулися на Курахівському та Покровському напрямках.
Росіяни продовжують обстрілювати Харківщину.
Гендерна рівність, права жінок у світі та в Україні. Про певні гендерні перекоси в розвинених країнах, наскільки це впливає на життя, політику, соціальне становище жінок і чоловіків. Гостя — Марина Вороніна, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри всесвітньої історії Харківського національного педагогічного університету імені Г.Сковороди.
Росіяни тренуються форсувати Дніпро на Херсонщині.
Понад 700 пунктів незламності розгорнули рятувальники по країні.
На Чернігівщині екскурсії проводить незрячий гід.
27 листопада о 12:00 відбулася церемонія вручення премії імені Джеймса Мейса "Громадянська позиція" в галузі журналістики за 2024 рік. Гостя — Ірина Жданова, журналістка Українського Радіо.
Росіяни просуваються на Донеччині.
На Покровському та Кухарівському напрямках фронту - найбільше зіткнень.
Повені в Іспанії. Уряд країни продовжує виділяти кошти на відновлення.
З 25 листопада в Україні розпочинається добровільне декларування вогнепальної зброї. Гість — Григорій Усатий, експерт з кримінального права, кандидат юридичних наук.
На Тернопільщині продовжують відновлювати пошкоджений росіянами енергооб’єкт, бракує половини потужностей.
Волонтери вивозять тварин із прифронтової зони Донеччини.
Міністр оборони України Рустем Умєров прибув до Південної Кореї на переговори. Що Південна Корея та Україна можуть запропонувати один одному. І чого Південна Корея очікує в новій міжнародній реальності? На зв'язку — Антон Ганоцький, експерт з політики країн Азії незалежного аналітичного центру "ADASTRA".
На Харківщині тривають бої, українські армійці тримають оборону.
Понад 2 тисячі нападів на систему охорони здоров’я в Україні зафіксувала ВООЗ від початку повномасштабної війни.
Ізраїль та Хезболла оголосили про перемир'я. Наскільки тривалим воно буде та що означає для Близького Сходу? У студії — Роман Кот, журналіст Українського радіо.
Бюджет країни на наступний рік: скільки коштів спрямують на армію?
Що вирішив суд у справі колишнього нардепа Олега Царьова?
На скільки цьогоріч може здорожчати хліб?
Банки ввезли в Україну рекордний обсяг готівкової валюти. Про що це свідчить? На зв'язку — Олександр Крамаренко, головний редактор журналу "Деньги".
Росіяни атакують, сили оборони стримують окупантів: ситуація на фронті складна та напружена.
Ідеальний піхотинець має бути привидом - тренування українських воїнів тривають.
Відключення світла у четвер, Укренерго оприлюднило плани.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
Днями месенджерами та соціальними мережами росіяни нібито від імені української розвідки, ГУР розповсюджували повідомлення про загрозу "особливо масованого" ракетно-бомбового удару по українським містам. У відомстві закликали українців бути пильними та стійкими, а втім — не ігнорувати повітряної тривоги, адже безпечніше перечекати загрозу в укритті.
Головні новини дня.
Трамп оголосив про призначення наступним міністром енергетики стійкого прихильника розробки родовищ Кріса Райта. США знімає обмеження? Як зміниться енергетична політика США та як це вплине на Україну? Гостя — Оксана Іщук, виконавча директорка Центру глобалістики "Стратегія 21".
Дональд Трамп визначився із кандидатом на посаду спецпосланця з питань російсько-української війни.
Фінансування армії: стало відомо, скільки коштів спрямують з бюджету.
1 січня 2025 року в Україні розпочнеться чергова кампанія щорічного декларування доходів громадян. Якими будуть особливості цієї кампанії в умовах повномасштабної війни росії проти України, які новації з’являться для декларантів? Адже нещодавно НАЗК презентувало нову функцію – часткове автозаповнення чернетки декларації в Реєстрі декларацій. Про особливості кампанії з декларування — Юлія Кулікова, керівниця Управління проведення повних перевірок Національного агентства із запобігання корупції.
Світ спорту з його найцікавішими і найважливішими подіями. Інтерв'ю з тренерами та спортсменами, розповіді про нові досягнення, аналіз поєдинків та змагань.
В Україні фіксують хвилю диверсій з підривами проти силовиків, повідомляє Суспільне та низка інших українських ЗМІ. Гість — Іван Ступак, військовий аналітик, колишній працівник СБУ (2004-2015).
Підвищити податки можуть вже з 1 грудня, цього тижня Президент планує підписати закон.
Українську машину для розмінування випробовують у Харкові.
Завтра світло відключатимуть як для побутових сподивачів, так і для бізнесу.
Його по праву вважають найбільшим та найоригінальнішим українським мислителем другої половини 19 сторіччя – мислителем, чиї праці в 1870-80-ті роки гучно лунали не тільки обабіч Дніпра на підросійській та підавстрійській частинах роз’єднаної України, але й у цілій Європі. Йдеться про видатного історика та філософа, громадського діяча й видавця Михайла Драгоманова, який був рідним братом Олени Пчілки й дядею Лесі Українки.
Який суспільний лад пропонував мислитель для українців? Яким він бачив майбутнє України в контексті майбутнього Європи та світу? Й чому далеко не всі сучасники були ладні сприйняти його ідеї? Досліджували світоглядні засади праць Михайла Драгоманова з письменником, есеїстом Анатолієм Дністровим.
Звернення Президента України Володимира Зеленського.
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!
Щойно говорив із Марком Рютте, Генеральним секретарем НАТО. Вчора відбулась зустріч нашої Ради Україна – НАТО через застосування Росією нової балістичної ракети. І сьогодні з Марком ми обговорили наявні можливості реагування – необхідного посилення ППО України. Я назвав конкретні системи ППО, які нам потрібні, які можуть спрацювати. Ці системи ППО є в партнерів. І дуже важливо: рішення саміту НАТО у Вашингтоні щодо ППО й щодо іншого постачання для фронту досі не реалізовані повністю, ми дуже очікуємо цього, і це значно впливає на мотивацію, на моральний стан наших людей. Нещодавній дозвіл щодо далекобійних ударів по військових об’єктах у Росії допоміг. Але тиск на Росію треба підтримувати та збільшувати на різних рівнях. Щоб Росія відчувала, що таке війна. Обговорили контакти з нашими партнерами – з Америкою та іншими, нашу скоординовану роботу з ними заради виконання того, про що ми вже домовлялись, і заради потрібного додаткового посилення – і військового, і політичного. Зокрема, заради запрошення України в НАТО – це стратегічний політичний крок – запрошення, на яке наші люди точно заслуговують і яке справді може допомогти. Дякую Марку за допомогу та брифінг щодо його комунікації, щодо його перемовин із партнерами. Сьогодні дуже активний день в цілому: багато зустрічей, зокрема на найвищому рівні, у міністра оборони України Умєрова в Республіці Корея. За моїм дорученням. Рустем Умєров говорив і з Президентом Південної Кореї, зі своїм колегою – міністром оборони, а також із радником з питань національної безпеки. Коло питань – воно очевидне. Це все, що стосується залучення Росією Північної Кореї у війну проти України, – усі аспекти цього залучення. І те, що ми можемо зробити разом. Разом для захисту наших народів і для безпеки наших регіонів. Наявність не лише ракет і снарядів із Північної Кореї в арсеналах Росії, а й солдатів на фронті – це глобалізація війни, на яку пішла Росія і яку тільки глобально можна зупинити. І після повернення міністра Умєрова я очікую його доповіді щодо перемовин у Сеулі. Була доповідь Головкома Сирського. Як завжди, щодо всіх деталей фронтової ситуації та операції в Курській області. Найбільш гарячими напрямками залишаються донецькі. Передусім це Курахівський напрямок – найбільше боїв там, найбільш жорстокі штурми. Також Покровський напрямок, Куп’янський. Я вдячний усім нашим підрозділам – кожному солдату, сержанту й офіцеру, які знищують окупанта та забезпечують захист наших позицій. Провів сьогодні нараду з главою уряду Денисом Шмигалем, міністром фінансів України Марченком, представниками Верховної Ради. Обговорили основні параметри державного бюджету на наступний рік, нашу фінансову готовність і на цей грудень, і на наступний рік. І домовилися, що завтра я підпишу закон про державний бюджет на наступний рік – одразу після того, як закон надійде з Верховної Ради. Головне – усі фінансові потреби України на найближчий час і на наступний рік гарантовані. Вдячний усім, хто працює заради України! Дякую кожному й кожній, хто б’ється заради нашої держави та людей. Слава Україні!
Адміністрація Байдена може закликати Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років.
Людей зі статусом інвалідності в країні стало більше на 300 тисяч.
Які графіки відключень застосовують завтра.
Рівень знань з української мови школярів Кропивницького та міст обласного підпорядкування знизився на 15-20 відсотків. Це результат опитування учителів-мовників. Що впливає на грамотність та наскільки вона важлива в сучасному світі розповідає журнадістка регіональної редакції УР Наталія Сметанко.
Дорого купити, дорого винаймати: як вирішити житлове питання. Як зробити житло доступнішим для тих, хто його потребує. Особлива увага людям, які переїхали з окупованих територій. Як впорядкувати ринок оренди і як боротися зі спекулятивним ростом цін на цьому ринку. Житлова політика держави: яка вона? Інфопривід. ЛУН і Work.ua дослідили вартість житла в Україні. За цими резульатами у Києві вартість однокімнатної квартири становить 68% середньої зарплати в місті, в Ужгороді — 87%, у Львові — 80%. Найнижчий показник у Харкові — оренда становить 21% зарплати. Гостя — Анастасія Боброва, дослідниця, заступниця директора аналітичного центру Cedos.
Що таке "ФРИШТИК"? Це – сніданок. Діалектизми Закарпаття.