"З самого початку, коли Богдан був очільником Офісу Президента, Дмитро Разумков оголосив, що хоче бути главою всього парламенту, а не тільки спікером від "Слуги народу". Це слушна позиція, яка проте відразу не сподобалась в Офісі Президента, де Верховну Раду сприймають як депарламент Офісу, а очільника парламенту — як керівника цього департаменту. Вони не хочуть сприймати парламент як певне місце, де стикаються думки, визначають напрямки розвитку країни. Адже за Конституцією парламент визначає стратегічні напрямки розвитку держави, а президент та уряд — виконують, реалізують ці напрямки. В нас парламентсько-президентська республіка, але вони цього знати не хочуть. Тому будь-який прояв самостійності або навіть натяк на неї шалено дратує Офіс Президента. Також додається й рейтинг довіри: в офісі Президента є переконання, що найвищий рейтинг має бути в Зеленського", — розповів Олександр Кочетков.
Хоча Разумков, на думку політичного аналітика, не зробив нічого надто самостійного й зараз не хоче бути проти президента: "Він не висловлювався критично по відношенню до Зеленського, хоча є за що. Він дуже стриманий, проте наголошує, що хоче спілкуватися з Президентом, а не з очільником Офісу. Він не хоче отримувати вказівки від керівника Офісу Президента, який за Конституцією є майже ніким".
"Разом з тим, жоден спікер парламенту після свого спікерства не мав яскравої політичної кар’єри. Кількох призначали на посади: Яценюка, Гройсмана. Разумкова, зрозуміло, ніхто нікуди призначати вже не буде, йому треба досягати чогось самому. Зараз він стане звичайним депутатом і всередині парламенту якась діяльність буде відбуватися, але чи буде вона загальнонаціональною — це питання", — зазначив Кочетков.
Він додав, що зараз Дмитро Разумков відповідає практично всім вимогам українського виборця: "За соціологією український виборець досі бажає "нові обличчя": незаплямованих людей, які не були у владі, не мали зв’язку з корупцією, але мали успішний досвід державного управління. Й поки що Разумков вважається саме таким "новим обличчям". Тому аби стати політиком, Дмитру Разумкову треба вийти і почати критикувати владу".
"Перший натяк був на День Незалежності, проте йому треба бути жорсткішим, якщо він хоче мати політичну перспективу. Проте невідомо, чи Разумков є готовим мати проблеми з владою: якщо він готовий, то перспективи в нього є", — зауважив політичний аналітик.
Наостанок Олександр Кочетков торкнувся й питання Pandora papers та того, чому Разумков не використав його для власного просування в політиці: "Він професійний політтехнолог та знає, що буде працювати, а що — ні. Адже подібна тема розкручувалася й щодо Порошенка, проте попередній президент начебто оформлював офшор під час Іловайську, що було жахливою подією. Там було моральне питання. А щодо Зеленського, то це було до інавгурації та вже засвідчилось під час виборчої кампанії. Разумков знає, що якщо воно не спрацювало тоді, то не спрацює й зараз".
Нагадаємо, проєкт Pandora papers ідентифікував понад 680 раніше анонімних власників елітної нерухомості у Великобританії. У списку фігурують більше десяти українців, які приховують свої активи у Великобританії через офшорні компанії. За даними журналістів, під час переходу студії "Квартал 95" на телеканал Ігоря Коломойського у 2012 році, Володимир Зеленський та його найближче оточення створили мережу офшорних компаній, яка на сьогодні володіє елітною нерухомістю у Лондоні. Вартість майна складає мільйони доларів.
Фото: BBC