Чи не повторюють українці помилки своїх предків
Історія дійсно повторюється, але у цьому випадку не потрібно порівнювати так, адже нині інша ситуація. У той час держава для українців навряд чи була такою усталеною, важливою. Якщо сьогодні подивитися на опитування, то можна побачити, що нас в Україні сьогодні об’єднує не так багато, але вони є. Те, що нас об'єднує — є спільним для людей з усіх регіонів, різного віку і статі, різних соціальних груп. Я говорю про загальну українську ідентифікацію. На питання "Хто ви?", переважна більшість відповідає "Я — українець”", а не з якого вони регіону чи представники якої професії. Ще нас об’єднує бажання того, щоб Україна була незалежною, соборною, а також прагнення того, щоб вона була успішною і багатою. Можливо, не так багато пунктів, як нам хотілося б, але вони є хорошим підґрунтям для майбутнього.
Чи є запит на об'єднання політичних сил
Демократія має свої вади, однією з них є те, що політичні сили, які є поруч постійно перебувають у чварах. Це погано, але поки нічого кращого не придумали. З одного боку — це може стати проблемою, з іншого — запасом стійкості. Часом наводять порівняння, що люди, які перебувають у злагоді можуть розійтися після першої серйозної сварки. Якщо суперечки відбуваються регулярно, люди вчаться разом жити, знаходити гармонію. Так і у нас, це може бути перевагою для України. Демократичні режими, перебуваючи у постійному русі і суперечках, є більш стійкими, ніж авторитарні.
Що українці думають про конфлікт на Сході
Більшість українців вважають, що Донбас є частиною України, але далі наші думки розбігаються. Є різні позиції стосовно ролі Росії у конфлікті, так відчувається різниця між різними регіонами, спостерігається різниця у відповідях і між різними віковими групами. У 2014-2015 роках багато українців не знали, що думати, більшість не вірили у те, що Росія може окупувати Крим, напасти на Україну. Після того суспільна думка стабілізувалася, більшість вважають, що це військове втручання Росії, частина називає це внутрішнім конфліктом.
Читати далі: 6 маловідомих цікавих фактів про Соборність України
Нагадаємо, що вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулося об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу. Проте внаслідок Української революції 1917–1921 року державність зберегти не вдалося. І як результат, упродовж XX століття українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі.
Фото:suspilne.media