Мобільний додаток

Безпека в потягах "Укрзалізниці": як діяти, якщо на вас напали?

5.08.2020 р., 13:07

АТ "Укрзалізниця" звільнить вертикаль працівників, через недбалість яких чоловік проник до поїзда Маріуполь-Київ та побив пасажирку. Експерт в транспортній сфері Олександр Кава та адвокат, кандидат юридичних наук Василь Мірошниченко в ефірі Українського радіо розповіли, як дотримуються правил безпеки в потягах "Укрзалізниці" та як діяти, якщо на вас напали.

Програма:
Ведучі:
    • Володимир Лукін

"У даній ситуації потрібно не лише проводити службове розслідування "Укрзалізниці", а має бути порушена кримінальна справа, а також проведене розслідування та допит усіх свідків інциденту. І тільки після цього можна буде робити однозначні висновки. На жаль, керівництво "Укрзалізниці" готове просто перекласти відповідальність на звичайних лінійних працівників і не проводити формальне розслідування. Тому що те, що сталося, це злочин і відповідно має бути кримінальне провадження по ньому", ─ зазначив Олександр Кава.

Кава зауважив, що "кількість правопорушень і злочинів у поїздах в останні роки істотно збільшилась. Це є прямим наслідком економічної ситуації в країні: як тільки економічна ситуація в країні погіршується, то і кількість злочинів і правопорушень збільшується".

Що стосується "Укрзалізниці", то експерт наголосив, що вона не має повноваження забезпечення правопорядку.

"Керівництво "Укрзалізниці" попередньо неодноразово зверталося до Міністерства внутрішніх справ України, щоб вони повернули у поїзди наряди поліції. До реформи 2014 року у нас в країні була спеціалізована транспортна міліція. Відповідно, співробітники міліції, наряд з двох чоловіків, супроводжував кожен пасажирський поїзд далекого сполучення. А забезпечення правопорядку ─ це виключно функція Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції. Ці послуги вони надають безкоштовно, оскільки вони оплачуються платниками податків", ─ сказав він.

Адвокат Василь Мірошниченко порадив, до кого звертатися кому і на кого скаржитися, якщо на вас напали у потязі.

"В ідеалі потрібно відразу подзвонити за номером 102, якщо є зв'язок. Бо не завжди є телефонний зв'язок по дорозі. І не завжди нападник дасть вам можливість взяти в руки телефон і сказати хоч півслова. Тому експерти рекомендують, коли нападник чіпляється, використовувати гучний голос. Краще голосно крикнути: "Відійдіть від мене і не чіпляйтесь до мене". Це приверне увагу інших людей, і є надія, що хтось прийде на допомогу чи повідомить провідника або поліцію", ─ сказав Мірошниченко.

Адвокат пояснив, що "повноцінну функцію правоохоронця виконує саме правоохоронець. Кайданки буде одягати саме поліцейський, а не провідник чи начальник поїзда. Але будь-який громадянин, зокрема, пасажир, провідник чи начальник поїзда, тобто кожен, хто дізнався про правопорушення чи злочин має реагувати з точки зору моралі. Це громадський обов’язок. І кожен громадянин має вживати заходів, завдавати ударів правопорушнику, затримувати його до прибуття поліції, блокувати його в купе, аби не втік тощо. Інша річ, що люди часто бояться це робити".

Крім того, експерти радять тримати дистанцію з агресивною людиною. "Якщо агресивна людина не відходить, краще від неї самому відійти чи перейти до іншого вагону. Також варто не підходити до людей, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння та активно вживають нецензурну лексику. Не одягайте дорогі речі. Бажано знати прийоми самозахисту та мати з собою балончик із сумішшю, яка допоможе відбитися від нападника. Але якщо ви застосуєте газовий балончик у купе, ви теж будете вражені газовим паром. Також можна мати еклектрошокер, але не обирайте дуже потужний, бо він може навіть вбити", ─ зауважив Мірошніченко.

Зазначимо, в "Укрзалізниці" наголосили на нагальній необхідності поновлення супроводу поїздів далекого сполучення під час руху співробітниками Національної поліції для повної безпеки пасажирів.

Нагадаємо, 1 серпня у потязі Маріуполь-Київ уночі чоловік побив жінку і намагався її зґвалтувати. Зловмисника затримали. Керівництво "Укрзалізниці" планує звільнити провідника вагона, у якому стався інцидент, начальника поїзда, інструктора поїзних бригад, старшого майстра вагонного депо резерву провідників та заступника начальника Маріупольського вагонного депо.

Фото: Укрзалізниця

Безпека в потягах "Укрзалізниці": як діяти, якщо на вас напали?

Новини по темі