Мобільний додаток

Ми самі обмежуємо свою свободу — психолог

21.11.2019 р., 17:20

Чи розуміють люди значення слів "свобода" та "гідність"? Чи мають потребу відстоювати свободу та триматися гідно? Про це в ефірі Українського радіо розповів психолог та психотерапевт Іван Сторчак.

Іван Сторчак зазначив, що свобода — це можливість приймати рішення і втілювати їх у життя, а ще це можливість давати собі право робити помилки, усвідомлювати та потім їх змінювати. 

"Свобода — це найперше дуже велика відповідальність. Люди, які для себе здобули свободу, психоемоційно чи фізично, розуміють різницю між залежною людиною та можливістю самому вирішувати свою долю", — сказав він.

За його словами, зараз люди свідомо обирають не бути вільними, а у невільної людини чинник гідності постає під великим питанням.

Іван Сторчак розповів про те, як розвивати в собі почуття гідності. "Насамперед ви можете сісти, узяти аркуш паперу й записати, чого ви бажаєте й чого ви не маєте, чому ви не цього не можете отримувати. Більшість чомусь міркує величезними критеріями. Через п’ять років куплю собі щось велике. Це добре. Але розвивати в собі самовпевненість, самоцінність і любов до себе треба щодня. Розуміючи, що ви можете собі дозволити з того, що бажаєте й що ви робите для того, щоби собі дозволяти. Є таке, що люди самі собі щось забороняють. Це — "синдром жертви", "синдром відкладеного життя". Ми самі обмежуємо свою свободу", —  розповів психолог.

Джерело: unsplash


  

Ми самі обмежуємо свою свободу — психолог

Новини по темі