Мобільний додаток

Люди готові переплачувати за товари, які не шкодять довкіллю, тому скоро буде бум на екологічне виробництво – громадська активістка

20.11.2019 р., 16:20

Нині в Україні діє понад 100 підприємств, які використовують у виробництві екологічно дружні та природозберігаючі технології, виготовляють якісну екологічну продукцію. Розповісти про них споживачам, а також привернуту увагу до проблеми сталого споживання має на меті проєкт "СвідомоMade", про яких радіо Культура розповіла голова громадської спілки "Made in Ukraine" Юлія Савостіна.

"Проєкт "Made in Ukraine" виник в 2013 році і починався як журналістський експеримент, в рамках якого я обіцяла прожити рік на всьому українському. І таким чином я відкривала і бренди, і виробництва, все, що стосується повсякденного споживання. А незабаром ми святкуватимемо сім років", – розповіла Юлія Савостіна.

За словами голови спілки, сенс проєкту розроблявся два роки: "Це не просто популяризація всього українського, товарів і туристичних локацій. Тепер ми хочемо знаходити і показувати підприємства, які дотримують умов сталого розвитку. В світі, особливо у модній індустрії, доволі швидко стало зрозуміло, що не можна весь час гнати неймовірні обсяги виробництва, не турбуючись, який слід ти залишиш у світі. Тому всі модні бренди, а також ті, що випускають косметику й побутову хімію  зараз дивляться на те, як ставати більш екологічними в широкому сенсі. Не просто бережливо ставитися до природи, але екологічно ставитися й до людей, з якими ти працюєш, яких ти наймаєш".

"Ми вирішили запровадити проєкт "СвідомоMade" і будемо розшукувати підприємства, які бережливо ставляться до всього, й показувати їхню продукцію. Адже зараз про стале виробництво ніхто не знає, що воно таке, чи є воно на території, чи працює хтось за такими принципами. Відтак проєктом ми будемо виховувати не лише виробника, а й споживача, тому що у нас будуть неймовірно цікаві панелі на будь-яку тему, яка стосуватиметься сталого розвитку. І наступним кроком ми будемо навчати підприємців переводити свої підприємства на сталий розвиток", – зазначила Юлія Савостіна.

Активістка звертає увагу, що коли йдеться про сталий розвиток для підприємств, мається на увазі не лише екологічне ставлення до природи, як наприклад, відмова від зливання відходів у водойми чи пакування товарів не в пластик: "Також йдеться про поважне ставлення до людей, незалежно від віку, раси і всього іншого, без дискримінації, відмову від рабської сили  і дитячої праці, а також прозору мережу поставок".

"Дослідження Нельсона показують, що більше, ніж половина споживачів в усьому світі готові платити трошечки більше за товар, якщо виробник чи бренд не шкодить довкіллю. Вони готові за це переплачувати, якщо знають, що це пакування не шкодить довкіллю і переробляється. Тому цей тренд дуже вагомий й ані українські виробники, ані світові не можуть не звертати на це увагу", – наголосила Юлія Савостіна.

Стале виробництво, на думку голови громадської спілки, дозволяє  підприємцю почувати себе хорошим: "Це людська якість: коли ти щось випускаєш, і знаєш, що не забруднюєш довкілля, ти від цього стаєш кращим. І з боку споживачів зростає попит на хороші підприємства. Тому тренд тільки розвивається, а роки через два буде бум".

ФОТО: pixabay

Люди готові переплачувати за товари, які не шкодять довкіллю, тому скоро буде бум на екологічне виробництво – громадська активістка

Новини по темі