"Функції новоствореної ради при президентові та комітету Верховної Ради України з питань свободи слова дублюватися не будуть: орган, який створений при президентові, задуманий як журналістська спільнота, яка висловлює речі глибоко професійні, в якому стратегічному напрямку слід рухатись. Що стосується комітету Верховної Ради та громадської ради при ньому, то на нас лежить більш практичне виконання. Громадська рада при комітеті – це експерти, які можуть нам порадити, які конкретні зміни в конкретний закон треба внести, виходячи з тих проблем, які вони бачать як медійна громадськість", – розповіла Тетяна Циба.
Також народна обраниця не вбачає проблеми чи розпорошення функцій у зв'язку з наявність серед парламентських комітетів двох, які відповідають за медійну сферу: з питань свободи слова та гуманітарної й інформаційної політики: "Я не бачу в цьому проблем, бо для мене інформаційна та гуманітарна політика – це окремий стратегічно важливий напрямок роботи і війни за Україну. Я вважаю, що дуже правильно, що всі ці важелі зосередились в одному комітеті. Тим паче, що ми працюємо єдиною командою: навіть ті пропозиції, які надходять до нас щодо медійного кодексу, ми обговорюємо та передаємо в комітет гуманітарної політики".
Нагадаємо, 6 листопада на офіційному сайті президента України було оприлюднено текст указу президента № 808 "Про Раду з питань свободи слова та захисту журналістів", відповідно до пояснення, зазначеного в указі, з метою забезпечення дотримання конституційного права на свободу слова, налагодження ефективної взаємодії державних органів, засобів масової інформації, інститутів громадянського суспільства, зокрема щодо запобігання перешкоджанню законній професійній діяльності журналістів утворюється новий консультативно-дорадчий орган при президентові України.
До складу Ради увійшло 15 осіб, зокрема, Вадим Міський, Тарас Шевченко, Тетяна Попова, Сергій Томіленко, Тетяна Лебедєва, Наталія Гуменюк та інші.
ФОТО: Українське радіо