Вона анонсувала, що в Міністерстві запроваджуватимуть спеціальні інструменти моніторингу.
"Ми будемо запроваджувати інструменти моніторингу. Ми вже розпочали моніторинг освоєння коштів по, так званому, ДФРР – Державному фонду регіонального розвитку. Також ми почали відстежувати кошти на побудову амбулаторій, я бачу, що там є свої проблеми", – розповіла Альона Бабак.
Втім, цей контроль не поширюватиметься на бюджети самих територіальних громад, зазначила міністерка.
"Що стосується бюджетів самих територіальних громад, то тут участь самих громадян стає надзвичайно вагомою й важливою, адже саме вони мають здійснювати контроль над тим, як органи місцевого самоврядування витрачатимуть кошти", – наголосила Альона Бабак.
Читайте також — Бабак: держава не буде надавати підтримку на розвиток, якщо у громади немає схеми оптимізації теплопостачання
Реформа децентралізації триває в Україні з 2014 року. Найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради. Отже, саме вони повинні мати широкі повноваження і достатньо коштів, щоб бути спроможними розв'язувати всі місцеві питання й нести за це відповідальність.
Для цього в Україні відбувається децентралізація – передача повноважень та фінансів від державної влади органам місцевого самоврядування.