Мобільний додаток

Всеукраїнський марш за права тварин сягнув Антарктиди

16.09.2019 р., 12:37

Про вимоги та ідею Маршу за права тварин, який пройшов учора в 24 містах України та на арктичній станції, розповів у ефірі Радіо Промінь засновник зоозахисної ініціативи UAnimals Олександр Тодорчук.

Тисячі українців вже втретє вийшли на Марш за права тварин. За ініціативи руху UAnimals, він охопив 24 міста України і вперше дістався навіть Антарктиди — акція пройшла на станції Академік Вернадський, де майже всі полярники вийшли з плакатами.

Фото: Facebook/UAnimals.official

На Марш багато українців взяли з собою домашніх улюбленців, вбирались у костюми тварин та агітували за гуманність. У Києві люди зібралися в парку Шевченка і вирушили до Верховної Ради, або передати свої вимоги законотворцям і президенту.

Про вимоги та ідею Маршу розповів у ефірі Радіо Промінь засновник зоозахисної ініціативи UAnimals Олександр Тодорчук.

"Протягом цього тижня ми збираємо всі підписні листи з різних міст, формуємо звернення до президента України, Кабінету міністрів, парламенту. Перед Маршем в четвер ми мали зустріч з Офісом президента, членами екологічного комітету, які по багатьох статтях сказали, що готові підтримувати", — говорить активіст. 

  

Фото: Facebook/UAnimals.official

Першочергові пункти та вимоги щодо законопроєктів, за словами Олександра Тодорчука, — це перші 11 задач, які обговорили і поставили ще кілька років тому під час заснування руху:

1. Заборона використання тварин у цирках і дельфінаріях.

2. Заборона експлуатації тварин для жебракування і фотопослуг.

3. Заборона створення і функціонування притравочних станцій.

4. Відмова від використання живих тварин для тестування косметики, парфумерії та ін.

5. Розвиток реабілітації тварин і центрів утримання тварин, що постраждали від людини та її діяльності.

6. Заборона хутрових ферм.

7. Сприяння припиненню діяльності живодерів-догхантерів.

8. Припинення програм масового вбивства безпритульних тварин у містах України.

9. Внесення диких тварин природного ареалу України, що знаходяться на межі зникнення, до Червоної книги України.

10. Чітке визначення права власності на тварину та позбавлення такого права в результаті жорстокого поводження для забезпечення відповідальності власників.

11. Сприяння створенню зоополіції та запровадження в Україні дієвої системи контролю і покарання за жорстоке поводження з тваринами.

"Це — перші 11 задач, які вже зараз можна змінити. Ми розуміємо, що ці речі можна вирішити, і в тому немає ніякої проблеми", — пояснює Олександр Тодорчук

Фото: Facebook/UAnimals.official

Заборона цирків, дельфінаріїв, хутряних ферм — це вже ті результати, яких вдалося досягнути активістам. Крім того, було запроваджено посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, однак, окрім прийняття законопроєктів, підписання законів, слід контролювати також їх дотримання.

"Важлива дієва система, яка буде слідкувати за тим, аби законів дотримувались, і вводити санкції, якщо закон порушено. Наприклад, на сьогодні законом передбачено покарання до 8 років позбавлення волі за жорстоке поводження з тваринами, втім є лише якісь виключні випадки, де люди отримували якихось півроку за якісь надзвичайно жорстокі дії", — говорить Олександр Тодорчук.

Фото: Facebook/UAnimals.official
Всеукраїнський марш за права тварин сягнув Антарктиди

Новини по темі