Мобільний додаток

Пендзин про приватизацію "Укрпошти": треба вирішити, хто постачатиме людям пенсії та періодику

1.08.2019 р., 15:48

"Укрпошта" має унікальну соціальну функцію, а саме —  забезпечує людей пенсіями та періодикою у найвіддаленіших куточках України, тому перед її приватизацією треба вирішити, хто цю функцію буде виконувати. Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" заявив експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Ведуча:

Галина Бабій

"Сьогодні "Укрпошта" працює справді на конкурентному ринку. Є компанії, які здійснюють поштові пересилки, проте в "Укрпошти" є унікальна функція, делегована їй державою. Це забезпечення людей пенсіями та донесення періодики, тих чи інших листів до найвіддаленіших куточків України. Ці дві функції є об’єктивно збитковими", — зазначив Олег Пендзин.

Пендзин наголосив, що хтось має взяти на себе відповідальність за виконання соціальної функції (забезпечення людей пенсіями та періодикою), оскільки потенційні інвестори у цьому не будуть зацікавлені.

"І коли ми говоримо про приватизацію "Укрпошти", а вже китайські бізнесмени виявляли певний інтерес до "Укрпошти", ми маємо розуміти, що будь-якого інвестора абсолютно не будуть цікавити збиткові частинки. І ми маємо розуміти, що хтось має виконувати соціальну функцію, тобто хтось має на себе взяти відповідальність за забезпечення пенсіями та періодикою", — сказав він.

Крім того, експерт додав, що "навіть якщо ми покриємо всю країну потужним Wi-Fi (вай-фаєм), то пенсіонери навряд чи зможуть ефективно користуватися гаджетами, та й не буде у них грошей, аби ці гаджети придбати. Тому спочатку треба вирішити, що робити з тими соціальними функціями".

Зазначимо, заступник глави Офісу президента Олексій Гончарук допускає розблокування ринку землі до кінця 2019 року, а також розраховує на розблокування процесу приватизації, зокрема це стосується "Укрпошти" та "Укрзалізниці", а також державних банків.

Прослухати повну версію.

На фото — Олег Пендзин

Пендзин про приватизацію "Укрпошти": треба вирішити, хто постачатиме людям пенсії та періодику

Новини по темі