Мобільний додаток

Філарет звернувся до Мін’юсту, аби продовжити реєстрацію УПЦ КП

31.07.2019 р., 13:23

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату патріарх Філарет просить міністра юстиції Павла Петренка продовжити існуючу реєстрацію УПЦ КП.

Про це йдеться у листі Філарета до міністра юстиції, опублікованому на сторінці УПЦ КП у Facebook.

"До нас дійшла інформація, що Міністерство юстиції має намір зняти з реєстрації УПЦ КП і позбавити права юридичної особи Київську патріархію УПЦ Київського Патріархату на підставі рішення ліквідаційної комісії, створеної керівництвом Православної Церкви України. Цим листом повідомляємо Вас, що ні керівництво Православної Церкви України, ні створена ним ліквідаційна комісія не мають до УПЦ КП ніякого відношення", — йдеться у листі.

Філарет зауважив, що 20 червня у Володимирському соборі відбувся помісний собор, який ухвалив постанову про продовження діяльності УПЦ КП та вихід її зі складу ПЦУ.

"Тому на підставі закону про свободу совісті, УПЦ КП має право на своє існування. Просимо Міністерство юстиції продовжити існуючу реєстрацію УПЦ КП та Київської патріархії УПЦ КП, як юридичної особи", — написав Філарет.

Нагадаємо, у Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета  20 червня відбулося зібрання частини ієрархів, священиків та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату. Учасники назвали його "помісним собором" і постановили відновити діяльність Київського патріархату та скасувати постанову про його ліквідацію, ухвалену перед отриманням Томосу.

15 грудня минулого року на Об’єднавчому соборі архієреї церков обрали Митрополита Епіфанія предстоятелем Православної церкви України та ухвалили статут новоствореної Православної церкви України. На Об'єднавчому соборі  6 січня в Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій передав Епіфанію Томос про автокефалію Православної церкви України.

На фото — Філарет, Українське радіо 

Філарет звернувся до Мін’юсту, аби продовжити реєстрацію УПЦ КП

Новини по темі