Мобільний додаток

Які є протипоказання до вживання кави — гастроентерологиня

16.07.2019 р., 12:35

Чи корисна кава і кому її не варто пити, в ефірі програми "Без стереотипів" на Радіо Промінь розповіла лікар-гастроентеролог-дієтолог Галина Незговорова.

Ведуча:

Ірина Коваль

Саме з неї починають ранок люди у різних куточках світу. Її п’ють закохані на побаченнях, бізнесмени на ділових зустрічах і навіть ті, хто хоче побути на самоті. Якби ви жили у давні часи, каву б не знайшли у магазині, бо перша кава продавалася у аптеках як лікарський засіб. Уся річ у тому, що лікарі знали: крім кофеїну, у кавовому зерні є вітаміни та мікроелементи, такі як залізо, калій, кальцій, натрій, фосфор і навіть сірка. А ще кава здатна зробити людей щасливими, бо в ній є гормон щастя — серотонін.

Але, незважаючи на усі позитивні якості кави, є купа історій про те, що кава шкодить серцю та судинам, викликає залежність та безсоння. Ось і виходить, що в результаті кава завдає шкоди нашому організму.

"Цей міф уже давно спростовано науковцями, — пояснює гастроентерологиня Галина Незговорова. — Якщо ми говоримо про користь або шкоду, мають бути проведені наукові дослідження. Щодо кави проведено велику кількість наукових досліджень, які довели, що кава корисна. Усе залежить від кількості, яку ви вживаєте, того, як вона приготована і коли її п’ють".

Як зазначила Галина Незговорова, до вживання кави є й протипоказання. Наприклад, небажано вживати каву людям з серцевою недостатністю, захворюваннями нирок та проблемами з шлунково-кишковим трактом.

"Усі інші можуть вживати каву абсолютно спокійно, вони не зашкодять своєму здоров’ю", — підсумувала лікарка.

Раніше педіатр розповів, що і бруд, і надмірна чистота можуть зашкодити здоров’ю дитини.

Фото pixabay.com

Які є протипоказання до вживання кави — гастроентерологиня

Новини по темі