Мобільний додаток

"Українська музика — це не якісь балалайки": гурт Ukiez сьогодні презентує дебютний альбом

20.06.2019 р., 16:28

Alt-folk тріо Ukiez сьогодні представить свій дебютний альбом під назвою "Похода" в клубі Barman Dictat. Один з учасників колективу, музикант, теле- та радіоведучий Богдан Буткевич розповів про це в ефірі "ДеньПРО" на Радіо Промінь.

Ведуча:

Марія Сизон

Ukiez — це музично-мистецька формація, що складається з відомого художника та письменника Івана Семесюка, теле- та радіоведучого Богдана Буткевича і скрипаля Дмитра Данова. Назва колективу походить від жаргонної назви українських емігрантів у Канаді та США на початку ХХ століття. Тріо працює у своєму власному авторському стилі.

"Все розпочиналося з того, що ми просто втрьох сиділи, пили міцні алкогольні напої ірландського походження і щось собі утрьох грали. А потім якось цікаво стало, ми почали брати українські народні пісні і пробувати їх грати в ірландсько-американській традиції, — поділився спогадами Богдан Буткевич. — І почали виходити якісь цікаві речі навіть для нас самих".

Музикант вважає, що коли всім відому українську народну пісню заграти "по-іншому", не так, як звикли слухачі, пісня починає розквітати, а в ній можна знайти сенси, які були в ній і раніше, але яких звично не помічали.

"Усі ці пісні були поховані під жахливим радянсько-російським сприйняттям культури, коли в одному куточку Тарас Шевченко висить, шаровари, гоп-гоп-гоп, сало, веселий малорос танцює… І коли ти починаєш цю "фі*ню" зчищати, раптом виявляється, що у нас дуже багато схожих речей з ірландською традицією. Бо українська музика — це не якісь с*ані балалайки, які нам у ХХ столітті пхали замість української культури", — переконаний Богдан Буткевич.

Альбом "Похода" отримав свою назву від однієї стародавньої волинської мелодії, яку свого часу знайшов учасник колективу Дмитро Данок.

"Він дуже крутий композитор, єдиний серед нас фаховий музикант. Він свого часу займався музичними розвідками, пошуком старих мелодій, — пояснює музикант. — Ми вирішили так назвати альбом просто тому, що це красиве слово. Це пісня, яка відкриває наш альбом, і це, фактично, єдина пісня, яка повністю є авторською. Там є чудові вірші пана Семесюка про Леоніда Даниловича Кучму".

Метою проекту Богдан Буткевич називає зміну сприйняття української музики в головах слухачів.

"Дуже хочеться, щоб ми почали по-іншому сприймати, звідки ми родом і взагалі що таке українська культура. Ми хочемо показати таке барокове походження українського суспільства і української музики", — розповів він.

Як зауважив музикант, у колективу Ukiez є матеріалу ще на 4-5 альбомів.

Презентація альбому "Похода" розпочнеться о 20:00 у клубі Barman Dictat за адресою вул. Хрещатик, 44. Вхід вільний.

На фото Богдан Буткевич. Фото з Фейсбуку

"Українська музика — це не якісь балалайки": гурт Ukiez сьогодні презентує дебютний альбом

Новини по темі