Новий передвиборчий проект "А серйозно"? на Українському радіо

Новий передвиборчий проект "А серйозно"? на Українському радіо

З 14 січня на першому каналі Українського радіо у рамках вечірнього шоу "Сьогодні. Ввечері" з’явиться нова рубрика "А серйозно?", яка звучатиме щопонеділка о 19:10 і буде присвячена обговоренню передвиборчих заяв і обіцянок кандидатів у президенти України. 

"У передвиборчий період найгарячіша тема — це політика і підготовка до виборів. У цей час у ЗМІ з’являється багато маніпуляцій, і завдання Українського радіо, як Суспільного мовника, надати людям максимально збалансовану об'єктивну інформацію і допомогти відділити реальні факти від маніпуляцій, фейків і джинси. Назва нової рубрики говорить за себе: ми обговорюватимемо важливі заклики чи гучні заяви політиків, жартуватимемо з цього і тут же повертатимемося на серйозний лад, говорячи "а серйозно, реальна ситуація така…". Ми вирішили обрати легкий для сприйняття формат, але говорити будемо про абсолютно серйозні речі", — зазначив виконавчий продюсер Першого каналу Українського радіо Юрій Табаченко.

Нова рубрика буде побудована на двох протилежних підходах, тому й ведучих буде двоє: Богдан Буткевич, який по буднях бадьорить слухачів Українського радіо у ранковій програмі "Сьогодні.Зранку" та ведуча авторського спецпроекту "Коло Доброчесності" Наталя Соколенко, яка звикла викривати корупційні схеми і виводити чиновників на чисту воду. Богдан Буткевич підходитиме до заяв політиків з гумором, а Наталя Соколенко, навпаки, буде розглядати ті ж факти з максимальною серйозністю та прискіпливим аналізом сказаного.

"Ми будемо і з гумором, і серйозно допомагати людям уникати маніпуляцій їхнью свідомістю з боку політиків. Що ще може бути важливішим у виборчий період? —Зазначив ведучий Українського радіо Богдан Буткевич. — Родзинкою програми буде поєднання серйозної Наталки Соколенко й шибайголови мене. Саме таке сполучення й у стилях ведення, й у підходах допоможе якнайкраще, з нашого погляду, допомогти людям включати критичне мислення".  

"Ми будемо розбирати зміст заяв, нагадувати, що кандидати говорили раніше, що вони робили у цій зазначеній темі і чи було щось подібне у світі. Ми хочемо аналізувати заяви через факти, через об'єктивну реальність, а не через емоції, через які намагаються достукатися до виборців кандидати, — наголошує ведуча Українського радіо Наталя Соколенко. — Пригадую, я читала статтю політичного оглядача Мілана Лєліча про те, як після президентських виборів він поїхав до своєї родини, у Черкаську область, і зробив там опитування: чому люди голосували за того чи іншого кандидата. Він був розчарований тим, наскільки ірраціональний вибір був у людей, які голосували! Тому ми хочемо зламати цю схему і спонукати виборців підійти до виборчої дільниці не з емоціями і почуттями, а — з фактами, раціонально до цього".

Слухайте рубрику "А серйозно?" щопонеділка о 19.10 на Українському радіо!