Мобільний додаток

Хто є слабкими ланками антиросійського фронту в ЄС — коментує експерт

10.01.2019 р., 19:52
Співробітник інституту стратегічних досліджень Андрій Дуда в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Ввечері" проаналізував, які країни в ЄС відстоюють більш проросійську, ніж проукраїнську позицію на міжнародній арені.
 
Рим
 
Італія традиційно в зовнішній політиці була проросійською і за Берлусконі, і сьогодні при уряді популістів в нас є серйозна проблема слабкої ланки в ЄС.
 
Відень
 
Друга країна — це, як не дивно, Австрія. Як не дивно, тому що вона пережила російську окупацію, але з 2016 року вони також роблять постійні заяви про скасування, чи недієвість санкці проти Росії. 
 
Будапешт
 
Звичайно, мегапроросійською є позиція Угорщини, і якщо хтось вважає, що це Україна її спровокувала статею 7 закону про освіту це помилка. Угорщина робила проросійські заяви, починаючи ще з 2016 року, стабільно. 
 
Берлін
 
Точково ми маємо серйозну проблему з Німеччиною, тому що щодо Північного потоку-2 є консенсус російських і німецьких еліт, це те, що розламує протиросійський фронт на захист міжнародного права. 
 
Проросійськість на словах
 
На сьогодні є кілька країн, які так чи інакше в Європейському союзі займають достатньо проросійську позицію, але треба відзначити, що під час ухвалення рішень про продовження санкцій ЄС проти Росії поки що їх голос не звучить. Тобто вони голосують, так би мовити, для нас правильно. 
 
Слухати повну версію.

Новини по темі